کلاغ ها


+ احساس مسئوليت و روشنگری: از نوع آرشی ها !!

روز چهارشنبه ۱۱/بهمن/۸۵ اطلاعيه ای با عنوان پاسخ باشگاه کوه نوردان آرش به علل حادثه علم کوه در سايت خبری بازتاب منتشر گرديد که بيانگر تمام احساس مسئوليت ٬ واکنش و توضيح رسمی اين تشکل قديمی کوه نوردی ايران در باره ی چگونگی و جزئيات کشته شدن دو نــــــفر از اعضايش در گرده ی آلمانها می باشد !! از مجموع ۱۰ ماده ای که در اطلاعيه ی آرش مطرح گرديده است ٬ يک ماده به ذکر کلی سوابق مهدی عزيزی و عليرضا سليمانی ٬ پنج ماده به سپاس و تشکر از نيروهای امدادی ٬ دو ماده به تشريح وظايف در مسايل کمک رسانی ٬ يک ماده به اعلام اجرای آزاد برنامه و در نتیجه سلب مسئوليت اين گروه در قبال حادثه ی رخ داده شده : 

برنامه فوق جزو تقويم ورزشي باشگاه كوهنوردان آرش نبوده است و اين برنامه توسط آن زنده‌يادان و دو تن از كوهنوردان سنقر به نام آقايان رضا عباسيون و پرويز كماسي، برنامه‌ريزي و اجرا شده است.

و فقط يک ماده ٬ آنهم در سه الی چهار خط ٬ در باره ی خود حادثه !! به واقع بعد از نقد و بررسی سخنان ضد و نقيــــــض يگانه شاهد زنده ( رضا عباسيون ) و گزارش های منتشر شده ی وی در وبلاگ اسماعيل رضايی رد پای کوه نورد و طرح احتمال هراس و دغدغه ی آرشی ها از کميته ی انضباطی فدراسيون و تلاش برای خلق روايتی سرراست ٬ دقيق و بی نقص از حادثه (يادداشت کلاغ ها در ۴/۱۱/۸۵ )٬ هيئت مديره اين گروه  بر آن شده است تا سلب مسئوليت از خود در مقابل تناقضات مطرح شده و رفع شبهه ی دغدغه و هراس از کميته انضباطی و اعلام عرض ارادت به آن و ضمنا اذعان به عدم صلاحيت خود در بررسی حادثه را طی سه الی چهار خط اين گونه بيان کند :

2ـ تا اين زمان علت بروز حادثه و جان باختن كوهنوردان نام‌برده اين باشگاه، بررسي نگرديده و باشگاه آرش معتقد است اين حادثه بايستي به وسيله جمعي از كوهنوردان فني جامعه كوهنوردي و يا كميسيون بررسي حوادث فدراسيون انجام گيرد و هرگونه اظهارنظر و تحليل حادثه را به طور فردي با احترام به ابرازكننده نظر فردي تلقي مي‌نمايد.

نتيجه آنکه : حقيقت و چگونگی حادثه ی گرده آلمانها و دلايل کشته شدن دو کوه نورد گروه آرش هنوز مشخص نيست !! و ممکن است هيچگاه مشخص نشود !!

برخوردها و مواضعی از اين دست ٬ روی ديگر همان سکه ی فرهنگ منحط پنهان کاری و سکوت است که در يادداشت ۴/بهمن/۸۵ به آن اشاره شد . به هــــــــــيئت مديره گروه کوه نوردان آرش بابـــــت اين همه احساس مسئوليت و احترام به افکار عمومی جامعه کوه نوردی تبريک می گويم !!!

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٤ بهمن ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک