کلاغ ها


+ بهره‌برداری غیراصولی از کلوت‌های شهداد

نائب رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان گفت: کلوت‌های شهداد زیباترین ژئوپارک بیابانی دنیا هستند و در حالی که این منطقه به عنوان گرم‌ترین نقطه کره زمین مطرح است به دلیل بهره‌برداری‌های غیرمتداول بسیار آسیب‌پذیر شده است. مسعود دهقانی افزود: نبود هماهنگی در توسعه زیرساخت‌های کلوت‌های شهداد منطقه را بیش از پیش آسیب‌پذیر کرده است. در حال حاضر چندین نهاد برای توسعه زیرساخت‌های منطقه کلوت‌های شهداد تصمیم می‌گیرند و در نهایت به موقعیت بی‌نظیر و زیبای آن لطمه‌های جبران‌ناپذیر وارد می‌سازند.

وی با بیان این که در توسعه زیرساخت‌های کلوت‌های شهداد به ارزش‌های گردشگری و اکوتوریستی منطقه توجه نشده است، افزود: احداث جاده شهداد ـ نهبندان، عبور تیرهای برق، انتقال خط لوله آب و نصب دکل‌های مخابراتی خواسته یا ناخواسته صدمات غیر قابل جبرانی به کلوت‌های شهداد وارد ساخته است.

دهقانی افزایش رفت و آمد در منطقه را مهم‌ترین معضل در راستای حفظ زیبایی و بکری آن برشمرد و ابراز کرد: در حال حاضر کلوت‌های واقع در بخش شمالی شهداد بیش از سایر مناطق مورد تخریب قرار گرفته و باید با همکاری همه مسوولان مانع گسترش آن شد.

دهقانی تصریح کرد: بزودی جلسه اضطراری اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با هدف بررسی پیامدهای تخریب کلوت‌های شهداد برگزار می‌شود.

فارس

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٧ دی ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک