کلاغ ها


+ تهران به زیر صفر می‌رود

سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه ویژه‌ای نسبت به بارش برف و اختلال تردد در تهران و 3 استان دیگر کشور هشدار داد. از اواسط چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه بارش برف در سطح استان‌های تهران، البرز، قزوین و شمال سمنان سبب اختلال در تردد خواهد شد. همچنین در روز پنجشنبه در معابر، جاده‌ها و گذرگاه‌های منتهی به این استان‌ها وزش باد شدید و بوران برفی دور از انتظار نیست.

عبدالرضا امیدوارشهری، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نیز در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی و دامنه‌های البرز در ساعت‌های آینده همچنان ادامه داشته و قسمت‌هایی از مرکز و شرق کشور نیز بارش‌های پراکنده برف و باران را در این روز خواهند داشت.

 

وی افزود: در روز چهارشنبه بارش‌ها بصورت پراکنده در مناطق مذکور ادامه داشته که شدت فعالیت آن در مناطق جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس جنوبی و مرکزی است ولی از اوایل شب چهارشنبه موج جدید بارشی از نوار غربی وارد شده و طی روز پنجشنبه بخش‌های غرب و جنوب غرب، جنوب کشور و دامنه‌های البرز و با شدت کمتر شمال غرب کشور تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد از اواخر وقت پنجشنبه بارش‌ها شرق و شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد و همزمان در نیمه غربی کشور و سواحلی شمالی بتدریج کاهش ابر و پدیده، کاهش محسوس دما و وزش باد را شاهد خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در روز چهارشنبه آسمان تهران ابری در بعضی ساعات با بارش برف خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 2 و 8 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز پنجشنبه آسمان پایتخت نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد بتدریج کاهش ابر پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 2- و 7 می‌رسد.

ایسنا

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٢ بهمن ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک