کلاغ ها


+ مسیر آرش در برودپیک: چه کسی راست می گوید؟

در مورد تیم دو نفره‌ی فرانسوی ها که قبل از تیم آرش در جبهه‌ی جنوب غربی برودپیک فعالیت داشته اند و در توجیه دلایل "تملک نام مسیر" توسط باشگاه آرش :

 

رامین شجاعی : یک تیم دو نفره فرانسوی قسمت اعظم آن مسیر را قبل از ما صعود نموده بود اما از صعود 20 متر مشکل در انتهای مسیر بازماند که تیم ما موفق به صعود آن شد و به همین دلیل به آن " مسیر ایرانی‌ها" اطلاق می شود... البته هیچ اشکالی ندارد که هر وقت از مسیر ایرانی ها 88 نام برده می شود، به صعود تا "برج سنگی" توسط فرانسوی ها هم اشاره شود. من در تمام گزارشاتم این کار را کرده ام. امریکن آلپاین کلاب هم همینطور. شما هم می توانید از این به بعد همین کار را حتی در نامگذاری انجام دهید. مثلا بگویید "مسیر ایرانی ها 88، که تا برج سنگی در ارتفاع 6200 متر آن را فرانسوی ها قبلا صعود کرده بودند"...

 

کیومرث بابازاده : مسیر فرانسوی ها به مسیر آرش مطلقا ربطی ندارد ... این دو مسیر در جوار هم بوده ... فقط هنگام فرود در 2 نقطه تلاقی داشته اند ...

 

بابازاده در جلسه‌ی روز چهارشنبه برای معرفی مسیر آرش در برودپیک ، ادعائی جدید را مطرح کرد که در تناقضی حیرت انگیز با تمام گفته‌های رامین شجاعی در این باره قرار دارد.

 

سوال این است: کدام یک راست می گویند؟! 

.

.

 

پی نوشت:

بعد از این اگر در اطلاعیه ای یا جایی خواندید که "رسم قدیمی باشگاه کوه‌نوردان آرش که همان نقد کردن و نقد شنیدن است"   لطفا خیلی آن را جدی نگیرید!!   این ادعا بیشتر به طنز شبیه است!   آرشی ها به شکلی روشن و آشکار در جلسه ی روز چهارشنبه نشان دادند که هیچ گونه تحمل و ظرفیتی برای شنیدن انتقاد ندارند.   از اختصاص فقط 20 دقیقه زمان به نقد و بررسی و پرسش و پاسخ و اجازه ی فقط طرح 4 سوال ( 2سوال فقط از سوی وبلاگ کلاغ ها بود!! )  گرفته تا عصبیت تعدادی از اعضایش از طرح همان دو سوال ساده و تا... آن چیزی که عباس محمدی در پایان جلسه به من و احسان (برج سینا) گفت، بدین مضمون که: "در همان بیست دقیقه هم خودشان ( بابازاده ) بیشتر حرف زدند."  که حاضران در جلسه فرصت سوالات بیشتر نداشته باشند!!... بهرحال آموختیم: رسم قدیمی باشگاه کوه نوردان آرش ، نقد کردن و فقدان تحمل نقد شنیدن  است !!

.

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٦ بهمن ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک