کلاغ ها


+ ادعاهای نادرست در شان باشگاه کوه نوردان آرش نیست!

باشگاه کوه‌نوردان آرش روز چهارشنبه 26 بهمن ماه ، جلسه‌ی گزارش دو برنامه‌ی مربوط به تلاش‌ها و فعالیت‌های اعضای این تشکل برای صعود مسیر جدید در برودپیک را برگزار نمود . کیومرث بابازاده (عکس بالا، نفر اول از چپ ) که در برنامه ‌ی برودپیک 88 مسئولیت سرپرستی را بر عهده داشت، در این برنامه به طرح ادعائی پرداخت که در تضاد و تناقضی آشکار با گزارش مسئول فنی برنامه ( رامین شجاعی ) قرار داشت . او در باره ی صعود تیم فرانسوی ها _ قبل از تیم آرش _ در جبهه جنوب غربی برودپیک و در توجیه نو و جدید بودن مسیر گفت :

" مسیر فرانسوی ها به مسیر آرش مطلقا ربطی ندارد ... این دو مسیر در جوار هم بوده ... فقط هنگام فرود در 2 نقطه تلاقی داشته اند ... "

 

آیا واقعا همین‌طور است و این ادعا حقیقت دارد؟ با توجه به نکاتی که رامین شجاعی در گزارش فنی برنامه و در بخش های مربوط به صعود تیم آرش نوشته است باید ادعاهای کیومرث بابازاده را نادرست ( دروغ ) بدانیم :

" ... بعد از دو طول طناب به طرف سمت راست و بالا صعود خود را ادامه دادیم که کمی دشوارتر و صعود با دقت بیشتری را می طلبید... در همین‌جا دو تکه طنابچه 5 میلیمتری پیدا کردیم که به دور تکه سنگ کوچکی در شکاف لاخ شده بود و بطور قطع کارگاه تیم فرانسوی ها بود ... بعد از عبور 150 متر به پای برج سنگی رسیدیم ... درست در انتهای برج و بر روی منقار سنگی آن یک اسلینگ قرار داشت. با این حساب فرانسوی ها تا آن نقطه صعود کرده بودند ... "

 

آیا مسئولان و مدیران باشگاه آرش نمی‌دانند که طرح چنین ادعاهای نادرستی نمی‌تواند در شان تشکل باسابقه و خوش‌نامی هم‌چون آرش باشد؟

.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۸ بهمن ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک