کلاغ ها


+ برخورد با زمين ؟

"آپوفيس" نام يك سنگ بزرگ آسماني با شعاع ‪ ۴۰۰‬متر و وزن ‪ ۴۶‬ميليارد كيلوگرم است كه در سال ‪ ۲۰۳۶‬ميلادي از ‪ ۳۷‬هزار كيلومتري زمين عبور خواهد كرد.

به گزارش پایگاه ملی داده‌های علوم زمین به نقل از روزنامه ايتاليايي "لارپوبليكا" احتمال اينكه اين سنگ با زمين برخورد كند ‪ ۱‬به ‪ ۴۵‬هزار است، اما با اينكه به نظر احتمال كمي مي‌رسد، ولي خطر برخورد آن با زمين را نبايد كم اهميت شمرد، زيرا مسير سنگ‌هاي آسماني بخاطر انرژي خورشيدي، بطور مدام تغيير مي‌كنند.

به همين خاطر گروهي از دانشمندان، حمايت سازمان ملل را براي ماموريت نجات زمين جهت پيدا كردن بهترين راه‌ حل براي جلوگيري از برخورد احتمالي اين سنگ بزرگ با كره زمين خواستار شدند.

به عقيده دانشمندان برخورد احتمالي اين سنگ با زمين در ‪ ۱۳‬آوريل سال ‪ ۲۰۳۶‬خواهد بود.

دانشمندان درصددند تا با پرتاب يك فضاپيماي بزرگ به فضا بتوانند با استفاده از نيروي جاذبه‌اي، مسير آن را تغيير دهند. گفته مي‌شود كه اين طرح ‪ ۳۰۰‬ميليون دلار هزينه در بر خواهد داشت. راسل شويكارت، يكي‌ از فضانوردان ماموريت آپولو گفت: اگر كشف كنيم كه مسير اين سنگ، رو به زمين‌است كاري نمي‌توان انجام داد، زيرا تلاش جهت نابود كردن آن نيز با يك بمب اتمي، مي‌تواند باعث ايجاد مقدار زيادي خرده سنگ ناشي از آن كه به سطح زمين خواهند باريد، بشود.

اگر سنگ آسماني مذكور به زمين بيافتد آسمان ماه‌ها تاريك شده و درجه حرارت را پايين مي‌آورد و درصورت سقوط در آب نيز باعث بوجود آمدن "سونامي" بسيار بزرگي مي‌شود.

از سايت : پرشين ژئو

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢ اسفند ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک