کلاغ ها


+ فدراسیون کوه نوردی ، کیومرث بابازاده و باقی قضایا !

دیدگاه و موضع وبلاگ کلاغ‌ها در باره ی خبری که به تازه‌گی منتشر شده یعنی "شکایت فدراسیون کوه‌نوردی از کیومرث بابازاده" به ساده‌گی از این قرار است: در این موضوع خاص، ما نه طرفدار و حامی فدراسیون کوه‌نوردی هستیم (که آرشیو کلاغ ها به روشنی نشان می‌دهد این وبلاگ در طول یک دهه اخیر بیشترین حجم انتقادات را از خط مشی و عملکرد فدراسیون کوه نوردی داشته است)  و نه طرفدار و حامی آدم‌هایی مانند کیومرث بابازاده که تا همین دیروز از همکاران فدراسیون کوه‌نوردی و دارای مسئولیت در این نهاد بوده است (و البته تیغ تهمت و افترا از سوی ایشان در یکی از نشست‌های انجمن به صورتی مستقیم برگردن‌مان نیز نشسته است!!). این وبلاگ با تمام وجود تلاش خواهد کرد در مواجهه با  چنین رویدادهایی در کوه نوردی ایران ضمن حفظ استقلال خود به عدالت و انصاف نیز وفادار باشد.

 و اما ... جهت اطلاع و آگاهی دوستان، شاید بد نباشد بخشی از گزارش آن جلسه‌ی انجمن کوه‌نوردان و آن چه موجب رویداد اخیر گردید را با هم بخوانیم : 

_ او صحبت هایش را با سیر مکاتبات انجام شده ی گروه آرش با فدراسیون آغاز کرد و سپس نقل سخنانی از قول محمود شعاعی که : "در جلسه ای به ما گفت مگه اینجا شهر هرته که مستقیما برای ما نوشته اید ... باید از طریق هیئت اقدام کنید و ..." و بعد نوبت به افشاگری رسید . افشاگری های داغ و البته همراه با توهین :  "هر شرکت طرف قراردادی را تائید نمی کنند ... فلان شرکت طرف قراردادی که قله ی 4500 دلاری برودپیک را 6000 دلار قیمت می دهد قبول دارند و تائید می شود چون بهشون 20% کمیسیون میده ... با تیم های مستقل مشکل دارند ... من بهتون می گم : با تشکیل هر تیم مستقل اینا هم ( فدراسیونی ها ) براش یه تیم تخریب درست می کنن  ... برای تخریب تیم ها در فدراسیون برنامه ریزی دارند ... مثلا همون برنامه نانگاپاربات ... هنوز تو فرودگاه بودن که اینا براشون تیم تخریب رو درست کرده بودن ... و پیام آخرم برای اینا به عنوان کیومرث بابازاده : ممکنه شماها پست های بزرگی داشته باشید اما مطمئن باشید که مغزهای کوچکی دارید ... "  

_ مضمون سخنان بابازاده ، تعدادی از مدیران انجمن را غافلگیر کرده بود . عباس ثابتیان خود را به سرعت به نزدیکی تریبون رساند و تذکر پایان وقت به او داد . تذکری که البته فایده ای هم نداشت . کیومرث بابازاده آمده بود که انتقام بگیرد . لحن و نوع رفتار بابازاده به لحاظ سواستفاده از موقعیت تریبون انجمن چنان زشت و غیراخلاقی بود که حتی محمدتقی بهره ور هم اعتراض کرد . محمدتقی بهره وری که در تمام این سال ها ، همگان او را یکی از سرسخت ترین و جدی ترین منتقدان فدراسیون کوه نوردی می دانند . بهره ور گفت : " درست نیست وقتی کسی حضور ندارد که بتواند از خودش دفاع کند ما این گونه ... بهتر است با حضور نماینده ای  از فدراسیون این مسائل مطرح شود " و زمانی که بحثی کوتاه میان حضار در گرفته بود که چه راهکاری برای گفت و گوهای دو طرفه بهتر است و چگونه می توان این مسائل را به گوش فدراسیونی ها رساند ، کیومرث بابازاده که دیگر در محل خود بین حضار قرار گرفته بود فریاد زد : " آنتن هاشون که هستند !! " .

_ ما همه خود را کوه‌نورد می‌دانیم . بسیاری از ما به خط مشی و سیاست‌های فدراسیون کوه‌نوردی انتقاد داشته و داریم . در تمام این سال‌ها به هر شکل که توانسته‌ایم انتقاد خود را مطرح و بر آن پای فشرده‌ایم اما ... به عنوان یک شرکت‌کننده در جلسه‌ی روز دوشنبه انجمن کوه‌نوردان ، رفتار کیومرث بابازاده به نظرم بسیار زشت و غیراخلاقی بود.

آقای کیومرث بابازاده ! حالا که به تیم دوم‌تان برای برودپیک مجوز نداده‌اند به یک باره  یاد مصیبت های کوه‌نوردی مستقل ایران افتاده‌اید و سنگ آن را به سینه می‌زنید ؟!  این فرصت طلبی نیست که وقتی برای تیم اول‌تان همه گونه همکاری کردند و حتی به فرودگاه برای استقبال هم آمدند و یکدیگر را برای عکس یادگاری در آغوش هم گرفتید و ... ساکت بودید و انتقاد نمی‌کردید و اعتراض نمی‌کردید و ...؟!

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٦ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٦ اسفند ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک