کلاغ ها


+ رئیس فدراسیون کوه نوردی در راه ماکالو

روز گذشته سایت رسمی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی طی اطلاعیه‌ای اسامی نفرات معرفی شده به وزارت ورزش و جوانان جهت اخذ مجوز شورای برون مرزی و اعزام به صعودهای هیمالیا در فروردین سال 1391 را اعلام داشت.


امید آمحمدی قله ماناسلو 
حسین بهمنیار قله اورست 
دکتر علیرضا بهپور قله ماکالو
محمود شعاعی قله ماکالو
فرخنده صادق قله ماناسلو 
سید عبدالحسین صالحی قله ماناسلو 
عظیم قیچی ساز قله آناپورنا
جعفر ناصری قله ماناسلو 
حسین مقدم قله ماکالو 
ایرج معانی قله ماکالو
محمود هاشمی قله ماکالو

 

_ حضور محمود شعاعی در لیست هیمالیانوردان امسال، توجه بسیاری را به سوی خود جلب نمود. نقش و جایگاه او به عنوان رئیس فدراسیون کوه‌نوردی به شکلی طبیعی نگاه و حساسیت ویژه‌ای را _ حتی با وجود اعلام هزینه کاملا شخصی سفر _ نزد افکار عمومی به دنبال دارد. نگاه و حساسیتی که در مثال برای ایرج معانی یا جعفر ناصری و حتی فرخنده صادق دیده نمی‌شود. شعاعی باید بداند " استفاده از امکانات فدراسیون برای انجام یک سفر شخصی، مراحل کسب مجوز شورای برون مرزی و کیفیت تامین هزینه‌های مالی برنامه به لحاظ اسپانسر و غیره " از جمله‌ی آن پرسش‌ها و ابهامات ناگزیر و اجتناب ناپذیری خواهد بود که او وظیفه دارد در بازگشت و طی گزارشی کامل و دقیق در باره‌ی آنان به افکار عمومی جامعه کوه‌نوردی توضیح دهد.

 

_ محمود شعاعی رفتنی است! و رفتار اخیر او یعنی حضور نامنتظره در یک صعود برون مرزی به روشنی می‌تواند بیانگر بی‌میلی و عدم رغبت او به ادامه کار در ماه‌های آخر مدیریتش باشد. طبق دستور و تاکید سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ممنوعیت حضور مدیران دو شغله و بازنشسته در انتخابات فدراسیون‌ها، حضور او برای دور آینده‌ی ریاست کاملا منتفی است. شعاعی در حال حاضر تنها وظیفه دارد در موعد مقرر نسبت به فراهم نمودن مقدمات مجمع عمومی و برگزاری انتخابات اقدام کند(آخرین حکم اداری وزیر ورزش به او). کاری که اکنون در مرحله‌ی تائید صلاحیت 9 نامزد ثبت نام شده است و به نظر می‌رسد ظرف دو الی سه ماه آینده این انتخابات برگزار شود. 

 

پی‌نوشت:

افرادی که برای تصدی پست ریاست فدراسیون کوه‌نوردی ثبت نام کرده‌اند عبارتند از: امید آمحمدی (باشگاه آرش) _ رامین احمدی طباطبایی _ همایون بختیاری (باشگاه آرش)  _ رضا بهادرانی _  محمدتقی بهره‌ور (انجمن کوه نوردان)  _ رضا زارعی (باشگاه آرش) _ مهدی عمیدی _ کاوه کاشفی (باشگاه دماوند) و سیدمرتضی موسوی .

آیا به دلیل پشتوانه‌های قوی تشکیلاتی باید شانس نامزدهای دو باشگاه آرش و دماوند را بیش از بقیه بدانیم؟    آیا رئیس آینده‌ی فدراسیون کوه‌نوردی یکی از اعضای دو باشگاه بزرگ تهرانی یعنی آرش و یا دماوند خواهد بود؟    آیا کارزار انتخاباتی ، همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری مجمع آغاز شده است؟    آیا به زودی، در مسابقه‌ی طرح انتقادات شدید از عملکرد مدیریتی محمود شعاعی که دیگر رفتن او قطعی‌ست و به منظور کسب وجهه، افرادی از یکدیگر سبقت خواهند گرفت؟    آیا باید منتظر روش‌های معمول این‌گونه کارزارها یعنی تخریب یکی برای هموار کردن راه دیگری باشیم؟    آیا حساب ویژه‌ای روی وبلاگ‌نویسان کوه‌نورد و موضع‌گیری آنان باز شده و قرار است با استفاده از موقعیت آنان در فضای مجازی به عنوان ابزار و پیاده نظام این کارزار مورد استفاده قرار بگیرند؟ ... به زودی پاسخ این پرسش‌ها مشخص خواهد شد. پروسه‌ی انتخاب رئیس آینده فدراسیون کوه‌نوردی را دنبال خواهیم کرد و بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری و یا قضاوتی منتظر خواهیم شد.

 

   

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک