کلاغ ها


+ وبلاگ آیاز: در نقد بی اخلاقی و حرکات ناجوانمردانه اخیر

" ایرج معانی که اکنون جهت تلاش روی قله ماکالو در کاتماندو به سر می برد طی یک تماس تلفنی با اعلام اینکه به هیچ عنوان از اینکه در حال مصاحبه است باخبر نبوده است از منتشر شدن صحبت هایی که به زعم او در یک گفتگوی خصوصی و دوستانه عنوان شده ابراز تاسف کرد."

اخیرا در یکی از وبلاگ هامصاحبه ای! منتشر شده که درآن آقای رضا نظام دوست با معرفی خود به عنوان یک فیلم ساز با آقای ایرج معانی (هیمالیانورد شناخته شده کشور) سوالاتی در خصوص چگونگی مرگ زنده یاد لیلا اسفندیاری از وی می پرسد.

فارغ از اینکه در آن گفت و شنود هیچ گاه از طرف سوال کننده کلمه مصاحبه! به میان نمی آید و پاسخ دهنده از روح حاکم بر این گفت و شنود دوستانه! مطلع نیست شیطنت و به لغت مرسوم "نارو زنی" آقای نظام دوست در این حرکت ناجوانمردانه، تاسف برانگیز است. هرچند معانی در این مصاحبه چیز مهمی نمی گوید که بخواهد به ضررش تمام شود ولی این دروغگویی ها و بی اخلاقی هایی که از ما رسانه ای ها دیده می شود است که این چنین باعث بروز بی اعتمادی ها و دور شدن کوه نوردان از رسانه می شود. تا جایی که خود آقای نظام دوست در صحبتش با معانی به اینکه هیچ کس راضی به صحبت با رسانه نمی شود اشاره می کند و خود بنده نیز بارها با آن مواجه بوده ام.

جناب آقای نظام دوست اخلاق حرفه ای و وظیفه انسانی حکم می کرد که خود را فیلم ساز معرفی نمی کردید و در ابتدای سوالاتتان آقای معانی را از اینکه صدای وی را به عنوان سندی بر علیه این و آن منتشر و او را مغضوب دو طرف خواهید کرد آگاه می کردید، اخلاق ورزشی این را که شما برای مقصود خود (که نمی دانم چیست و نمی خواهم هم بدانم) یک جوان شایسته را که نمی خواهد وارد دعواهای حاشیه ای و عمدتا ریشه دار شود قربانی کنید برنمی تابد و محکوم می کند.

از وبلاگ آیاز : http://dadadagh.blogfa.com

 

 

و دیدگاه محمدرضا در وبلاگ سد م مد :

ای آقا... ما رو چه به این حرف ها که بخواهیم حرفهای گنده‌تر از دهن خودمان بزنیم. یکی کامنت خصوصی دیگری را منتشر می‌کند و می‌گوید تهدید بوده است. دیگری آن یکی را محکوم به کامنت‌نویسی بی‌نام و نشان می‌کند و می‌گوید دلایل محکمه پسند دارد. آن یکی سومی با ترور شخصیت دیگران قصد دارد به اهداف خودش برسد. آن یکی هنوز برای صعود هشت هزاری نرفته اینجا برایش جلسه گرفته‌اند که آیا صعودش با حمایت فدراسیون است یا اسپانسر شخصی دارد.  همه از فساد مالی می‌نالند. همه از بی‌اخلاقی می‌نالند. همه به وقتش افلاطون می‌شوند.  همه به وقتش روشن‌فکر می‌شوند و برای مستراح رفتن شان نیز کلی فلسفه می‌بافند.  همه دوست دارند مدافع حقوق از دست رفته عده ای! شوند...

وبلاگ سد م مد http://www.sedma-med.blogfa.com

 

.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک