کلاغ ها


+ مرگ دو کوه نورد استان گلستان، حادثه یا شایعه؟!

وبلاگ گروه کوه‌نوردی سایپا، روز شنبه 26 فروردین خبری مبنی بر سقوط بهمن در ارتفاعات کهار و مرگ دو کوه نورد استان گلستان را منتشر نمود:

" در روز پنج شنبه مورخ 24 فروردین 91  تعدادی از همنوردان استان گلستان در مسیر برگشت از قله کاهار و ناز جاده چالوس دچار بهمن زدگی شدند که در این حادثه جانگداز دو کوه‌نورد فوت و پنج نفر مصدوم شدند . این مصیبت را به جامعه کوه‌نوردی کشور بویژه همنوردان عزیز استان گلستان تسلیت عرض می نماییم "

 

این خبر توسط وب سایت گروه کوه‌نوردی قاجر‌قروه  و به نقل از وبلاگ مذکور نیز انعکاس می‌یابد اما ساعاتی بعد و بنا به دلایلی نامعلوم و بدون هیچ‌گونه توضیحی وبلاگ گروه کوه‌نوردی شرکت سایپا اقدام به حذف خبر می‌کند.

موضوع چیست؟ آیا چنین حادثه ای واقعیت دارد یا همه چیز صرفا شایعه و یا گونه‌ای شوخی بوده است؟ به نظر می‌رسد در صورت غیر واقعی بودن خبر، مسئول تشکیلات کوه‌نوردی شرکت سایپا(ابراهیم فرجی‌پور) و مسئول وبلاگ این گروه وظیفه دارند نسبت به انتشار عذرخواهی خود از افکار عمومی جامعه کوه‌نوردی و از کوه‌نوردی استان گلستان که انتشار چنین اخبار نادرستی می‌تواند خدشه جدی بر اعتبار آنان به شمار آید اقدام نمایند.

 ---------------------------------------

 پی نوشت:

وبلاگ گروه کوه‌نوردی شرکت سایپا امروز (یک‌شنبه) ضمن تکذیب خبر حادثه از جامعه کوه‌نوردی عذرخواهی نمود:

http://gmsaipa.blogfa.com

 

.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٦ فروردین ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک