کلاغ ها


+ لیلی رهنما: اولین کافه کوه ِ نود و یک

هر صبح که پنجره باز می‌شود  پرتوی طلایی رنگِ آفتاب، درِ گوشم می‌گوید اولین کافه کوه ِ بهار نود و یک نزدیک است ... ساعات گپ و گفت با لیوان داغ چای روی میز که چند حبه قند در میانش دلبری می‌کند ... اصلاً همین دو سه تا شکوفه که روی درخت گیلاس حیاط، لم داده‌اند خبر  دارند از شکوه لحظه‌هایی که قرار است ظهر پنجشنبه  به دیدار دوست بگذرد.

 

صدای ویولن شاکن باخ که فضا را پر می‌کند بی‌اختیار می‌اندیشم اینبار قرار است پازل کافه کوه با حضور چه کسانی تکمیل گردد؟ با خودم می‌گویم یادم باشد حتما برایشان از دلایل عدم تشکیل کافه کوه در فروردین 91 بگویم
 

از شما چه پنهان شنیده‌ام هرآنچه امسال با پارسالش تفاوتی نداشته باشد بی‌گمان در راه پیشرفت نخواهد بود! این می‌شود که امسال کافه کوه قرار است کمی متفاوت‌تر از سال قبلش باشد:

به رسم "هم کافه‌ای "مان دیداری تازه خواهیم کرد و تازه خواهیم شد به دیدار دوستان و گپ و گفتی خواهیم داشت و پس از آن بخش ِ  

تریبون آزادِ کافه کوه

ازین پس همراه ما خواهد بود... تا با رعایت ِ قواعد ِ نانوشته‌ی حفظ حریم و حرمت‌های فی مابین، بگوییم هر آنچه دل ِ تنگمان می‌خواهد... شاید مثلاً از تفاوت‌های اساسی میان کوه‌نوردان وبلاگ‌نویس و کوه‌نوردان وبلاگ‌ننویس!!! که اخیرا در بحث‌های روز بلاگی به شدت شاهد آن بوده‌ایم!  تریبون ِ آزاد است دیگر: بشنویم و شنیده شویم  و تمرین کنیم انتقاد ِ بی تخریب را در میان فضایی حقیقی با نگاه به دستانی که دیگر در پشت مانیتور پنهان نیست... چهره‌ای گشته مقابلمان و کلامی آمیخته با دوستی تا واکاوی کند کاستی‌ها را به امید ایجاد فضایی بهتر در میان وبنویسان.

 

 

راستی کافه کوه می گفت ساعت 14 پنجشنبه منتظر دیدارتان
است،دیر نیایید دوستان 

 

 

لیلی رهنما در وبلاگ مکث : http://www.maakss.blogfa.com

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک