کلاغ ها


+ به همه می گوییم کوه دنا به ما تعلق دارد!!

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ثبت مواریث فرهنگی ـ طبیعی این استان تلاش می‌کنیم و  کوه دنا به‌عنوان مهم‌ترین اثر طبیعی این استان ثبت ملی می‌شود. علیرضا ایزدی در یک نشست، بیان کرد: سال گذشته، 13 اثر کشف شدند و دو اثر طبیعی و 16 اثر معنوی کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیدند.

او توضیح داد: دو اثر طبیعی ثبت‌شده، یکی سرو لار باشت با قدمت یک‌هزار و 400 سال و دیگری آبشار «کمر دوغ» کهگیلویه با زیبایی خاص بودند. تا کنون 700 اثر از مواریث کهگیلویه و بویراحمد به ثبت ملی رسیده‌اند و 1600 اثر شناسایی‌شده نیز در این استان وجود دارد. در سال 91 علاوه بر میراث فرهنگی، نگاهی به میراث طبیعی استان خواهیم داشت. وی اظهار کرد: امسال آثار مهمی را برای کهگیلویه و بویراحمد ثبت خواهیم کرد که عبارتند از کوه دنا، رودخانه‌ی بشار و گیاهان دارویی موجود در دامنه‌ی جنوبی کوه دنا که اندمیک و در نوع خود منحصربه‌فرد هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد درباره‌ی کوه دنا، بیان کرد: برخی مردم در نقاط مختلف کشور به‌دلیل اطلاع‌رسانی ناکافی، کوه دنا را به استان‌های همجوار کهگیلویه و بویراحمد متعلق می‌دانند؛ اما ما به‌زودی آن را در فهرست آثار ملی ثبت می‌کنیم و به همه می‌گوییم که کوه دنا به این استان تعلق دارد.

 

ایسنا

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک