کلاغ ها


+ صعود مهدی عمیدی به دائولاگیری

به نقل از سایت سرزمین خورشید: " تیم ایران متشکل از سه کوه نورد آقایان مهدی عمیدی، مرتضی رمضانی و نیما افسایی که در حدود 45 روز پیش فعالیت خود را در منطقه و به جهت صعود به قله دائولاگیری آغاز کرده بود، در ادامه کار ، مسئول تدارکات تیم آقای نیما افسایی به علت بروز حادثه و شکستگی انگشت دست ناچار به بازگشت به ایران گردید. گفتنی است آقای مرتضی رمضانی مسئول فنی تیم نیز پس از سه بار تلاش برای رسیدن به کمپ 3 و دو بار تلاش برای صعود به قله در نهایت به علت مشغله کاری و تحصیلی در روز سه شنبه 26/2/91 به ایران بازگشت. شایسته است از تلاش های ارزنده ایشان به عنوان مسئول فنی تیم در جهت امور فنی صعود تقدیر و قدردانی نماییم.
تیم ایران در طی این برنامه به همراه تیم ایتالیا و چک در منطقه حضور داشت که از این میان 2 نفر کوه نورد ایتالیایی موفق به صعود قله شدند. و مهدی عمیدی در سومین تلاش خود در ساعت 23:00 پنجشنبه به همراه یک خانم آمریکایی و دو شرپای وی عازم قله گردید. در این میان کوه نورد آمریکایی به علت خراب شدن کپسول اکسیژن خود مجبور به بازگشت شد و بدین ترتیب مهدی عمیدی به تنهایی مسیر خود را به سوی قله ادامه داد. او در حین مسیر به دو کوه نورد ایتالیایی که در حال بازگشت بعد از صعود به قله بودند برخورد می کند. مهدی با دادن 50 متر طناب به آنها و پذیرایی چای به ایشان به همراه آنها 200 متر به پایین فرود می آید. و سپس به تنهایی به مسیر خود ادامه می دهد. و در نهایت در ساعت 04:00 بعد از ظهر روز جمعه به وقت ایران موفق به صعود قله شده..."

http://www.sunlandtour.com/?Ip=789&NewsId=257

 

 

  ضمن تبریک فراوان به مهدی عمیدی و به کوه‌نوردان عزیزمان در استان خراسان ، در انتظار تائید این صعود  انفرادی از سوی سایت‌ها و منابع معتبر کوه‌نوردی جهان و یا انتشار عکس‌های موفقیت نهائی ایشان خواهیم بود!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک