کلاغ ها


+ تکذیب خبر نادرستی که توسط حمید مساعدیان منتشر شد

به گزارش پایگاه‌خبری کرد‌‌پرس: «حسین بهمنیار» با تشریح روند صعود خود گفت: در روز 18 می من به اتفاق آقایان "رضا شهلایی" و "دکتر مردانپور" به صورت جداگانه و در غالب دو تیم مختلف به کمپ چهار اورست در ارتفاع 8000 متری رسیدیم. این کوه‌نورد خراسانی ادامه داد: همان روز خانم "پروانه کاظمی" -دیگر ایرانی حاضر در این برنامه- به قله صعود کرده بودند و ما هم به ایشان تبریک گفتیم. همان شب، همه کوه‌نوردان حاضر در کمپ چهار آماده صعود بودند. من نیز در ساعت 8 شب صعود خود را به قله اورست آغاز کردم. «بهمنیار» افزود: من تا نقطه ای به نام "بالکونی" در ارتفاع 8600 به صعود ادامه دادم ولی به دلیل مشکل شدید ریوی که برایم پیش آمده بود تنفس برایم مشکل شده بود. بنابراین ترجیح دادم در ارتفاع 8600 متری با همراهی "شرپا"ی خودم به پائین برگردم.

این هیمالیانورد سپس خاطرنشان کرد: در مسیر برگشت به "کمپ چهار" من دکتر "مردانپور" را دیدم که در حال صعود بودند. من پس از استراحت کوتاهی در "کمپ چهار" به همراه "شرپا" به "کمپ دو" و سپس روز بعد (بیست می) به "بیس کمپ" آمدم. وی افزود: در ساعت 5 غروب همان روز در "کمپ اصلی" یا "بیس کمپ" قرار بود به پائین منتقل شوم ولی به خاطر شرایط جوی هلیکوپتر نتوانست فرود بیاید. آنموقع بود که من آقای دکتر "مردانپور" را دیدم که گویا کمی بالاتر از "بالکونی" از صعود به قله منصرف شده و به پائین برگشته بودند. در این میان آقای "شهلایی" به تلاش برای صعود ادامه دادند که موفق هم شدند.  «حسین بهمنیار» سپس در خاتمه به مرحله پایانی سفر خود اشاره کرد و گفت: روز بعد یعنی 21 می من برای مداوای بیشتر با هلیکوپتر به "کاتماندو" رفتم که دکتر "مردانپور" هم همراه ما بودند. در این میان متأسفانه سهواً برخی اخبار غیر واقعی از حاشیه های این ماجرا منتشر شد، اما داستان بازگشت من این‌گونه بود که تشریح کردم!

 

به نقل از وبلاگ رامیار  http://lawansaqez.blogfa.com

 

 

 پی نوشت :

1_  حمید مساعدیان روز جمعه 5 خرداد طی کامنتی در وبلاگ کلاغ ها مدعی شده است  " از طرف وی هیچ گونه گزارشی مبنی بر نجات حسین بهمنیار توسط دکتر مردانپور به هیچ خبرگزاری اعلام نشده  و آنچه منتشر شده در پی اهداف ژورنالیستی خبرگزاری ها بوده است " ... باور کردن ادعای حمید مساعدیان چیزی در مرز غیرممکن است!!  فقط و فقط به یک دلیل ساده : در فاصله ی 4 روزه ی انتشار گسترده ی این خبر کذب توسط وبلاگ ها و خبرگزاری های رسمی کشور  تا کامنت مشخص حسین بهمنیار ، چرا ایشان کوچکترین واکنش و تلاشی برای تکذیب این خبر نادرست نداشتند و تنها بعد از  تکذیب صریح حسین بهمنیار ایشان نیز به یاد تکذیب و افشای اهداف ژورنالیستی خبرگزاری ها افتادند؟!  

 

2_  دوست عزیز وبلاگ نویس‌‌مان  رامیار به عنوان خبرنگار کردپرس بعد از طرح موضوع با مسئول خبری خبرگزاری ، طی کامنتی توضیحات زیر را برای ما نوشته‌اند : "سلام طی تماس با خبرگزاری و چند خبرنگار درگیر با این خبر همه تاکید کردند که آقای دکتر مساعدیان این خبر رو به آقای رحمتیان خبرنگار مشترک جام‌جم و کردپرس داده‌اند و همچنین خانم دکتر ره پرست همسر دکتر مردان‌پور هم عنوان کردن در تماس با دکتر مساعدیان این خبر رو  به خبرگزاری مهر دادند . همچنین خبرنگار ایرنا هم عنوان کرد از ایمیل دریافتی از طرف آقای رحمتیان این خبر رو کار کرده بودند که بر اساس گفته های دکتر مساعدیان بوده ! معمولا توی حوزه ی کوه‌نوردی کردپرس خبر ها رو با مشورت و استعلام قرار میده و چنانچه اطلاع موثق داشته باشه و از اونجایی که من در جریان این خبر نبودم اولش با دیدن خبر کمی جا خوردم اما همون موقع هم به آقای صمدی گفتم جریان چیه؟ گفتند که خبرنگار کرمانشاهیمون با دکتر مساعدیان به صورت اختصاصی تماس داشته ...معمولا کردپرس توی محتوای اخبار تغییر چندانی نخواهد داد و اگر متنی درج شده طبیعتا بر اساس اظهار نظر مطلعین و با ذکر نام عنوان میشه ! "

 

3_ از حمید مساعدیان انتظار می رود به دلیل انتشار این خبر کذب و نادرست و مسموم کردن فضای کوه نوردی کشورمان، نسبت به عذرخواهی از افکار عمومی  اقدام نماید.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ ; جمعه ٥ خرداد ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک