تیم ترانگو: با هدف برافراشتن پرچم ایران و اولین تیم مسلمان می رویم!
ساعت ٩:٥٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

شهرام عباس نژاد در مصاحبه با کوه نیوز: هدف اولیه تیم جدا از حضور در منطقه و مشاهده نزدیک دیواره، صعود یک مسیر تکراری بر روی برج است. ارتفاع برجی که قصد داریم بر روی آن تلاش کنیم در حدود ۶۳۰۰ متر است. با توجه به اطلاعاتی که گرفته ایم دو تیم دیگر نیز در منطقه حضور خواهند داشت، یکی از این تیم ها، تیمی از آفریقای جنوبی است که اخبار فعالیت های خود را در وب سایت خود به آدرس  trango2012.comبازتاب می دهد.

شهرام عباس نژاد با بیان این نکته که شاید یکی از مزایای اجرای این برنامه، شناساندن نام ایران و حضور کشورمان در سطح بالای فنی دیواره نوردی در جهان باشد، گفت: در ارتباطی که با تیم آفریقایی داشته ایم، متاسفانه نفرات این تیم هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با پتانسیل دیواره نوردی ایران نداشته اند و با اطلاعاتی که به این تیم داده ایم، قرار شده است که برنامه بعدی خود را در ایران برگزار نمایند.

عباس نژاد با بیان تاریخچه ای کوتاه از فعالیت های دهه ۶۰ در حوزه دیواره نوردی از باشگاه های دماوند و آرش به عنوان پیشگامان دیواره نوردی در ایران نام برد و گفت یکی از اهداف ما، ادامه فعالیت های دهه شصت و توسعه دیواره نوردی فنی در ایران است. شهرام عباس نژاد که وظیفه روابط عمومی تیم به او سپرده شده است از جو بسیار صمیمی تیم گفت و ادامه داد: خوشبختانه استارت اولیه اجرای این برنامه را آقای علی پارسایی در سالهای ۸۰ و ۸۱ با معرفی منطقه ترانگو آغاز کرد. او از تلاش های زنده یاد اسماعیل متحیرپسند در سالهای ۸۵ و ۸۶ جهت انجام این برنامه نیز یاد کرد و گفت: بعد از فعالیت در جمع آوری طرح درس های دیواره نوردی با آقایان حسن گرامی و حسین بلند اختر در سال های ۸۹ و ۹۰ کم کم اجرای یک برنامه در ترانگو در ذهنمان جرقه خورد و بعد از رصد در بین علاقه مندان به حضور در این برنامه با گذشت زمان، تیم اعزامی نهایی شد.

روابط عمومی تیم مستقل تلاش کننده در منطقه ترانگو گفت: تعداد اعضای تیم اعزامی ۱۲ نفر است، حسن گرامی به عنوان سرپرست، حسین بلند اختر به عنوان مسئول فنی، شهرام عباس نژاد به عنوان روابط عمومی، حاج سید ساعد نجفی، عباس محمدی، سعید محمودی، حمید امیری، حمیدرضا شفقی، علی کریمی، مجتبی ثقفی، فرشاد میجوجی و... اعضای این تیم را تشکیل می دهند.

عباس نژاد در ادامه گفت ۲۸ خردادماه ساعت ۸ شب از طریق فرودگاه بین المللی امام تهران را به مقصد اسلام آباد ترک خواهیم کرد. عباس نژاد در رابطه با مدت زمان اجرای برنامه گفت: این برنامه معمولا در دو بازه زمانی ۳۰ یا ۴۱ روزه برنامه ریزی می شود که ما بازه زمانی ۴۱ روزه را برای اجرای موفقیت آمیز آن انتخاب کرده ایم. به مدت ۱۰ روز در بیس کمپ خواهیم بود و  ۲۸ روز وقت داریم تا بر روی دیواره تلاش نماییم.

شهرام عباس نژاد در ادامه از نبود اسپانسر و پشتیبان مالی برای اجرای این برنامه گفت و ادامه داد: تلاش های بسیار از طرق مختلف انجام دادیم که بتوانیم هزینه های مالی خود را کاهش دهیم، اما متاسفانه با وجود قول هایی که داده شده بود، اما تا این لحظه هیچ کمک مالی به این تیم نشده است و تمام اعضای تیم با بودجه شخص خود راهی این برنامه خواهند شد. این برنامه در حدود ۶ میلیون تومان جدا از هزینه وسایل انفرادی هر یک از اعضا و هزینه های دیگر احتمالی خواهد بود. شهرام عباس نژاد در پایان یاد آور شد، با هدف برافراشتن پرچم ایران و همچنین به عنوان اولین تیم از بین کشورهای مسلمان در منطقه حضور و برای موفقیت در این برنامه تلاش خواهیم کرد.

 

نقل از کوه نیوز

 

  به شهرام عباس نژاد ، با سلام و احترام فراوان

اول: بسیار خوشحالیم که دوستی وبلاگ نویس ،که  نسبت به نگاه روشن و احساس مسئولیت او در قبال افکار عمومی اطمینان کامل داریم،  به عنوان روابط عمومی تیم ترانگو انتخاب شده است . دوم :  با توجه به " فقدان تمرین کار فنی در ارتفاع بالای پنج هزار متر " اگر لازم می دانید در باره ی پیش بینی یا برنامه های خود برای مواجهه با این مسئله ، توضیحاتی را به افکار عمومی ارائه نمایید. سوم:  اشاره کرده اید یکی از اهداف‌تان اولین تیم  بودن از بین کشورهای مسلمان منطقه می باشد،  خوشحال خواهیم شد بدانیم آیا در تاریخ‌نویسی ورزش کوه‌نوردی در جهان ، اساسا  اشاره به چنین تمایزات ایدئولوژیکی وجود دارد یا  فقط حاصل خلاقیت‌‌های ذهنی کوه‌نوردان ایرانی برای  ابداع یک "اولین" است؟  مثلا در تاریخ کوه نوردی جهان ، آیا نمونه هایی داریم برای اشاره به اولین تیم بودن  از بین کشورهای مسیحی ، یا اولین تیم بودن از بین کشورهای بودایی یا اولین تیم بودن از بین کشورهای کلا بی دین؟! ...  با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما !