کلاغ ها


+ در سبلان، کوه نوردان را از کوه بیرون کردند!!

ده‌ها کوه‌نورد روز شنبه 13 خرداد ، در هجوم ماموران نیروی انتظامی به پناهگاه شمالی سبلان ، مجبور به ترک منطقه شدند.

بنا به گزارش یکی از دوستان کوه‌نورد ( حسین دهقان شعار) ، بعدازظهر روز شنبه 13 خرداد ، کوه نوردان مستقر در پناهگاه شمالی قله‌ی سبلان با هجوم ناگهانی ماموران نیروی انتظامی مواجه شدند. این ماموران که با چندین دستگاه لندرور خود را به محل پناهگاه رسانده بودند بدون ارائه ی توضیحی قانع کننده  ، تمامی افراد و گروه های مستقر در منطقه را مجبور به بازگشت نمودند. نکته ی قابل توجه دیگر در برخورد نیروی انتظامی با کوه‌نوردان ، تحمیل هزینه ی لندرورها برای بازگشت اجباری به شابیل بود!!

 

 

 پی نوشت:

پیگیری مسایل و مشکلات کوه‌نوردان  و دفاع از حقوق آنان را از چه کسی باید انتظار داشته باشیم ؟ از انجمن کوه نوردان  یا از فدراسیون کوه‌نوردی ؟

انجمن کوه‌نوردان که بسیار بعید به نظر می رسد بتواند موضع گیری و یا واکنشی مناسب نسبت به چنین مواردی داشته باشد و دفاع از حقوق کوه‌نوردان را در دستور کار خود قرار دهد .  آنان در حال حاضر و در راستای سیاستی به شدت پنهان‌کارانه به پیشبرد مرحله‌ی سوم پروژه‌ی مبادله‌ی کوه‌نورد با آلپاین کلاب امریکا مشغول هستند  و  ضرورت‌های اصلی و حیاتی و روز کوه‌نوردی ایران را در گرو چنین مبادلاتی می‌دانند !!

آیا می‌توانیم از مسئولان نهاد دولتی این ورزش یعنی فدراسیون کوه‌نوردی ، پیگیری مشکلاتی از این دست را بخواهیم ؟  مکاتبه با فرماندهی نیروی انتظامی و پیگیری دلایل ممانعت از صعود کوه‌نوردان و بیرون راندن آنان از منطقه و اطلاع رسانی در باره این واقعه ، حداقل انتظاری است که در حال حاضر وجود دارد.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک