کلاغ ها


+ فدراسیون کوه نوردی : عذرخواهی و بررسی ابهام ماکالو

" به جهت طرح ابهاماتی در خصوص صعود اخیر دو نفر از کوه‌نورد کشورمان؛ "محمود هاشمی" و "حسین مقدم" به "قله‌ی اصلی ماکالو" ، فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی از ایشان خواست تا با ارائه‌ی توضیحات، مستندات قوی‌ و هم‌چنین فوریت بخشی در برگزاری  گزارش عمومی برنامه، نسبت به تنویر افکارعمومی اقدام نمایند.

ضمن پوزش از مخاطبان این پایگاه خبری، عجالتاً در بخش گزارش تصویری این صعود نیز تغییراتی در مضمون عنوان و توضیحات ذیل تصاویر لحاظ گردید .

خاطرنشان می‌گردد: بنا و رسم معمول پایگاه خبری فدراسیون در پوشش اخبار صعودهای مرتبط، ابلاغ تبریک به هیمالیانوردان کشور و موارد مشابه؛ بدواً صحت و صدق گزارش‌های مخابره شده بوده و خواهد بود. بدیهی‌ست متعاقباً و پس از ارائه‌ی گزارش مکتوب و تصاویر صعودها - به منظور تحقق اقدامات بعدی -  مراتب در کارگروه هیمالیانوردی مورد بررسی لازم قرار می‌گیرد. "

 

نقل از وبلاگ کوه نوشت

 

 

پی نوشت :

 

سرعت عمل در واکنش و اعلام نظر  نسبت به ابهامات ماکالو را از سوی فدراسیون کوه‌نوردی ، اقدام و عملکردی مسئولانه و قابل احترام دانسته و به عنوان یک عضو کوچک جامعه‌ی کوه نویسی کشورمان از آنان تشکر می‌کنیم.

بعد از ارائه‌ی اسناد و مدارکی غیر قابل انکار و به دنبال آن اعتراف رضا زارعی به عدم صعود ماکالو  از سوی تیم اعزامی سال 80 و همچنین روشن شدن ادعای نادرست دو کوه‌نورد دیگر کشورمان در بهار 91  ، به نظر می‌رسد اکنون فرصت مناسبی برای تشکیل کمیته حقیقت یاب و بازنگری در تمامی صعودهای انجام شده‌ی کوه نوردان ایرانی در هیمالیا و اعلام نتایج آن به افکار عمومی  باشد .

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک