کلاغ ها


+ اظهارات نادرست شعاعی در نشست سالیانه اتحادیه کوه نوردی آسیا

رئیس فدراسیون کوه نوردی گفت: با صعود 'عظیم قیچی ساز' به قله 'آناپورنا'، کوه نوردان ایرانی صعود به 14 قله بالای هشت هزار متر جهان را تکمیل کردند .

'محمود شعاعی' روز جمعه در نشست سالیانه اعضای هیات رئیسه اتحادیه کوه نوردی آسیا در شهر تبریز اظهار کرد: سیاست کاری فدراسیون کوه نوردی بر این بود که 14 قله بالای هشت هزار متر جهان را فتح کنیم و این امر محقق شد و کشور ایران، نام خود را در بین کشورهای صعود کننده به قلل بالای هشت هزار متر جهان ثبت کرد.

شعاعی اضافه کرد: حضور اعضای هیات رئیسه اتحادیه کوهنوردی آسیا در شهر تبریز، موفقیت ایران را در میزبانی شایسته نشان داد و حضور این اعضا می تواند برای کوه نوردی ایران بسیار مهم و حیاتی باشد.

وی بیان کرد: 'عظیم قیچی ساز' با صعود به هشت قله بالای هشت هزار متر جهان در حال حاضر یکی از کوه نوردان مطرح قاره آسیا محسوب می شود و با صعود به 14 قله بالای هشت هزار متر جهان، نام خود را به عنوان نخستین کوه نورد ایرانی در باشگاه کوه نوردان بالای هشت هزار متری ثبت خواهد کرد ...

 

ایرنا

 

 

پی نوشت:

_ بعد از انتشار اعترافات روشن و صریح رضا زارعی مبنی بر عدم صعود قله ی اصلی ماکالو توسط تیم اعزامی فدراسیون در بهار سال 1380 ، اکنون دلایل و انگیزه های محمود شعاعی در بیان این اظهارات نادرست و این گزارش غیر واقع به اعضای هیئت رئیسه اتحادیه کوه نوردی آسیا را در چه چیز باید جست و جو کرد؟!

_  از دوستانی که بعد از افشاگری  غیرقابل انکار وبلاگ ها در باره صعود نشدن ماکالو و سپس اعتراف رضا زارعی ، شیفته ی چنین صداقت و شفافیتِ  ده سال معطل و پشت در مانده ای (!!) شده بودند و شعار زنده باد زنده باد سر می دادند ، سوال می کنیم : آیا قهرمان شما توان و ظرفیت بیان مخالفت و موضع گیری صادقانه و شفاف در مقابل گزارش نادرست محمود شعاعی  به نشست سالیانه اتحادیه کوه نوردی آسیا را خواهد داشت یا مانند همین ده سالی که گذشت بار دیگر  سکوت پیشه خواهد کرد و ... ؟!

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٢ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک