کلاغ ها


+ طنز تلخ کوه نوردی ایران در ماکالو و بقیه ی جاها !!

رضا زارعی ، سال 1380  : " ... در این لحظه بادی شدید شروع به وزیدن کرد و بوران در چند متری قله همه را غافلگیر نمود. اما عزممان برای رسیدن به اوج طوفان را نمی‌شناخت. در نهایت در ساعت 50/5 بعدازظهر پرچم زیبای ایران به اهتزاز درآمد و در پشت بی‌سیم فریاد یا " علی حیدر کرار " در فضای ماکالو طنین انداز شد تا کوه سرخ و سفید بر عظمت نام ایران صحه گذارد . دقایقی بعد به دستور سرپرست تیم به سرعت قله را ترک نمودیم ...  مجله ی کوه شماره 23 تابستان 80  "

 

رضا زارعی ، یازده سال بعد :  " ... در صعود سال 80 زمانی که در هوایی بسته و همراه با بوران به انتهای برج قله (قله فرعی رسیدم) به خیال آنکه آن مکان انتهای مسیر قله است با شنیدن فریادهای آقای افلاکی که بدلیل خطرناک بودن مسیر مرا به بازگشت فراخوانده بود به پائین بازگشتم ... اینک با افتخار عنوان می‌کنم من تنها تا قله فرعی ماکالو صعود کرده‌ام ... وبلاگ کوه قاف "

 

 

به نظر شما چرا دیگر اعضای این تیم _ از جمله حسن نجاریان  _ حاضر به ارائه ی هیچ گونه توضیحی در باره این مسئله نیستند و نمی خواهند برای  چنین دروغ بزرگی که بیش از یک دهه بر پیشانی ورزش کوه نوردی ایران نشسته بود از افکار عمومی عذرخواهی نمایند؟

 

به نظر شما آیا وقت آن نرسیده است که نهادهای تشکیلاتی بزرگ ورزش کوه در کشورمان مانند فدراسیون یا انجمن کوه‌نوردان  نسبت به تشکیل یک کمیته حقیقت یاب برای بازنگری در تمامی برنامه‌های اجرا شده‌ی کوه‌نوردان ایرانی در منطقه‌ی هیمالیا اقدام نمایند ؟

 

به نظر شما چرا تا به امروز هیچ گونه عکس ، فیلم و یا سند قانع کننده‌ی دیگری برای صعود کوه‌نوردان ایرانی به قله‌ی شیشاپانگما منتشر نشده است؟ آیا می‌توانیم و حق داریم  ادعا کنیم که شیشاپانگما نیز همانند ماکالو تاکنون توسط کوه‌نوردان ایرانی صعود نشده است؟

 

به نظر شما قله‌ی پوموری توسط کوه‌نوردان ایرانی صعود شده است؟ آیا کسی می‌تواند آدرس و نشانی  از انتشار عکس ، فیلم و یا هر سند قابل اعتنای دیگری مبنی بر  فتح این قله توسط تیم‌های ایرانی  ارائه دهد؟

 

به نظر شما چرا تا به امروز _ و با گذشت نزدیک به یک ماه و نیم _ از انتشار خبر صعود انفرادی و قهرمانانه‌ی(!) مهدی عمیدی به قله ی دائولاگیری هنوز حتی یک عکس کوچک نیز در اثبات این ادعا منتشر نشده است؟

 

به نظر شما آیا در فدراسیون کوه‌نوردی و یا انجمن کوه‌نوردان اراده‌ای جدی برای تشکیل یک کمیته‌ی حقیقت‌یاب وجود دارد یا باید مانند گذشته  چشم امید به جوهر پویا و انقلابی وبلاگ‌ها و روحیه‌ی حقیقت‌جوئی دوستان کوه‌نویس داشت؟

 

 

 

پی نوشت:

 1_ به دوستان کوه نویس پیشنهاد می‌کنیم : تحقیق و بررسی و کشف حقیقت در باره‌ی صعود یا عدم صعود کوه‌نوردان ایرانی به شیشاپانگما ، دائولاگیری و پوموری را  در دستور کار خود قرار دهند.

 2_  رضا زارعی در اولین واکنش خود _ بعد از اعتراف به عدم صعود ماکالو توسط تیم اعزامی فدراسیون در بهار 1380 _ به روشنی نشان داد که این اعتراف ، نه از سر صداقت بل از سر ناچاری و اجبار در برابر ارائه‌ی اسناد و مدارک غیرقابل انکار بوده است!  لحن و ادبیات توهین آمیز  او نسبت به وبلاگ‌نویسان افشاکننده‌ی دروغ بزرگ ماکالو براستی تاسف برانگیز است . به نظر شما چنین شخصی را می توان دارای صلاحیت و شایسته‌گی نشستن بر صندلی ریاست آینده‌ی فدراسیون کوه‌نوردی ایران دانست؟

"...بچه  که بودیم با تیرکمون سنگی می رفتیم شکار عقاب و خودمون رو تارزان خطاب قرار می دادیم! شده حکایت جوجه وبلاگیستایی که بعد از ماجرا شدن ...!  دیروز اتفاقی به یکی از دوستان مطلع از مسائل روز کوهنوردی برخورد نمودم. قطعه شعری گفت که متاسفانه مبنای آن بازخوردهای صورت گرفته درباره مطلب این وبلاگ بود: با مدعی نگوئید اسرار عشق و مستی ... تا بی خبر بمیرد در درد خودپرستی ...امید که اینگونه نباشد و سایرین با ترس از دیدگاههای احمقانه برخی افراد مقرض حقیقت را فدای جهالتهای روز نکنند... عکسی بر روی نبشی قله ماکالو حواله (ببخشید تقدیم)به دوستان بذله گو... رضا زارعی در وبلاگ کوه قاف  "


3_ در روزگار عجیبی زنده‌گی می‌کنیم ! توهین به وبلاگ‌نویسان کوه‌نورد از سوی کسی که هنوز املای صحیح " مغرض" را نمی‌داند!!

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک