کلاغ ها


+ استقبال و شعف کیهان از ترانگوی ایرانی

روزنامه ی کیهان دوشنبه 23 مرداد  :  " تیم ایران به عنوان نخستین تیم مسلمان توانست بر بالای برج های بی نام ترانگو بایستد. برج های بی نام ترانگو، بلندترین برج صخره ای دنیا است که در منطقه قراقروم پاکستان قرار دارد و از 12 برج تشکیل شده است.برج های این منطقه به دلیل صعب العبور بودن و سخت بودن صعودها نام های محلی دارند و تنها سه برج که توسط صخره نوردان و دیواره نوردان فتح شده اند نام بین المللی دارند و بقیه برج ها هنوز نام محلی خود را حفظ کرده اند. در توضیح سختی صعود به دیواره های برج ها نام ترانگو همین بس که تاکنون بیش از پنج هزار نفر به قله اورست (بام دنیا) صعود و آن را لمس کرده اند، اما برای برج های ترانگو در طول تاریخ کمتر از 60 صعود ثبت شده است. تیم ایران دو ساعت روی این دیواره بود و اولین تیم مسلمان جهان لقب گرفت که توانست این دیواره را فتح کند.  حسن گرامی، حمید شفقی، عباس محمدی و پژمان زعفری چهار صخره نورد ایران بودند که به عنوان نخستین مسلمانان روی این دیواره ایستادند و مهم ترین نکته این که این تیم روی قله گلبانگ روح بخش اذان را فریاد زدند. "

 

کیهان

 

×××××××××××

 

 

و مصاحبه ی حسین بلنداختر با ایسنا :

 

" حسین بلند اختر، مسئول فنی این صعود در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: صعود به چنین دیواره‌ای با این عظمت و گرفتن لقب «اولین تیم مسلمان جهان» که این کار را انجام داده افتخار بزرگی است. سال گذشته تیم روسیه موفق به این صعود شد که گزارش سفر خود را در کاخ کرملین به رییس جمهور و چند وزیر ارائه کردند. این مساله نشان دهنده کار بزرگی است که انجام شده.

 

وی با انتقاد از این که فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی به دلیل این که بعدها تعهدی گریبانگیر آنها نشود، حمایت‌های لازم را انجام ندادند گفت: آنها برای خروج دو تن از هم تیمی‌های ما که سرباز بودند نامه خروج را هماهنگ کرد که آن نامه‌ها هم به دلیل این که زمانشان گذشته بود، فایده‌ای نداشت و ما روزانه 75 هزار تومان بابت این سربازهای مشمول در تیم خود جریمه شدیم.

 

بلند اختر یادآور شد: فدراسیون به خاطر این که آگاهی کافی را  در این زمینه ندارد، دید خوبی هم به ما ندارد. آنها چون نگران بودند که مشکلی برای ما به وجود آید حتی برای بدرقه ما به فرودگاه نیامدند، اما در برگشت در فرودگاه حضور داشتند!

 

مسئول فنی صعود با اشاره به این که هر فرد 12 میلیون تومان هزینه شخصی انجام داده تا در این سفر همراه تیم باشد، اظهار کرد: ما با عشق این کار را کردیم که خوشبختانه پاکستانی‌ها از این صعود تیم ایران خوشحال بودند و به ما احترام زیادی می‌گذاشتند. مصاحبه‌های زیادی را با ما انجام دادند که به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان به این مساله افتخار می‌کنم.

 

بلند اختر گفت: گزینه بعدی ما صعود به یکی از برج‌هایی است که تاکنون هیچ گروهی آن را صعود نکرده است. اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم قصد دارم نام ایران را روی آن برج بگذارم تا برای همیشه ماندگار شود "

 

ایسنا

 

 

فدراسیون کوه نوردی: موارد تدارک و پشتیبانی از تیم ترانگو

 

فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی بار دیگر بر خود لازم می داند ضمن ارج نهادن و تبریکِ صعود ارزشمند دیواره نوردان کشورمان به برج بی نام "ترانگو"، که برای اولین بار در عرصه ی تلاش های برون مرزی ایرانیان صورت گرفت، این موفقیت را به یکایک اعضای تیم و تمامی دست اندرکاران این صعود، صمیمانه تبریک عرض نموده، بازگشت سلامت و افتخارآفرین آنان را به آغوش میهن گرامی می دارد.

با امید به استمرار چنین برنامه هایی و توفیق حمایت همه ی نهادها و عوامل کوه نوردی از فعالیت های آتی و در سایه مساعدت های وزارت ورزش و جوانان؛ شرحی از اقدامات پشتیبانی فدراسیون از این تیم بر اساس مقدورات و ظرفیت های موجود به شرح ذیل اعلام می گردد:

- هماهنگی و پیگیری های اخذ مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان
- دفاع از تصویب برنامه در جلسات شورای برون مرزی
- هماهنگی با آکادمی ملی المپیک جهت انجام تست آماده گی جسمانی (از موارد اخذ مجوز شورا)
- دریافت تسهیلات ارز دولتی (به میزان 44 هزار دلار)
- ارائه ی برخی تجهیزات فنی موجود (بی سیم، طناب، کیسه بار و ...)
- درخواست های صدور مرخصی و مأموریت ورزشی برخی از اعضای تیم
- مکاتبات اخذ مجوز خروج از کشور 2 نفر از اعضای تیم
- مکاتبات مختلف با سازمان ها، ادارات و نهادهای مختلف جهت مساعدت با اعضای تیم (از جمله: استانداری ها، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، سازمان بسیج ورزش کشور و ...)
- مکاتبات متعدد با مبادی و شرکت های مختلف تولیدی و صنعتی بر اساس در خواست ها جهت جذب اسپانسرینگ
- پوشش خبری از اردو، حین و پس از برنامه از طریق صدا و سیما ( شبکه خبر، واحدمرکزی خبر، شبکه سه) و خبرگزاری ها
- پوشش اخبار تیم در مراحل مختلف از طریق وب سایت فدراسیون
- مکاتبه با سفارت ایران در پاکستان و درخواست استقبال و پذیرایی از تیم
- تشکیل ستاد استقبال از تیم، هماهنگی و مکاتبات لازم با فرودگاه امام و امور گمرکی

 

سایت فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک