کلاغ ها


+ صعود موستاق آتا با جعل و مونتاژ ؟!

آخرین پست وبلاگ پیک لجور به گزارش صعود قله‌ی موستاق‌آتا (7546 متر_ چین) توسط تیم اعزامی جمعیت هلال احمر و به سرپرستی دکتر بهروز مقدسی اختصاص دارد.

متن گزارش  و عکس‌های منتشر شده در وبلاگ پیک لجور ، حاکی از صعود موفقیت‌آمیز اعضای این تیم به قله‌ی موستاق‌آتا  است اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟

 

لطفا به دو نمونه از عکس‌های منتشر شده در پیک لجور به نشانه  اثبات صعود این تیم در سال 2012  با دقت نگاه کرده و سپس آنها را مقایسه کنید با عکسی که از قله‌ی موستاق آتا در سایت  summitpost  وجود دارد و مربوط به سال 2003 است :

 

 عکس های صعود دکتر بهروز مقدسی(سرپرست تیم ) و مهدی نظری( از کوه نوردان زنجان)

 

 

 

و عکس قله ی موستاق آتا در سایت  summitpost   و مربوط به سال 2003

 

 

 

_ آیا در کوه‌نوردی ایران و برای اولین بار ، شاهد نمونه‌هایی روشن و آشکار از جعل و مونتاژ برای اعلام دروغین صعود قله هستیم؟

 

_ آیا ارائه و انتشار این گزارش و عکس‌های آن ، توهینی روشن و آشکار به شعور تک تک ما نیست؟

 

_ آیا به منظور اجتناب از تکرار چنین لکه‌های سیاهی در کوه‌نوردی ایران و دفاع از شان و آبروی این ورزش ، نیاز به واکنشی جدی و اعلام موضع از سوی فدراسیون کوه‌نوردی و انجمن کوه‌نوردان احساس نمی‌شود؟

 

 

پی نوشت:

با توجه به نظرات دوستان عزیز در بخش کامنتینگ وبلاگ: در این داستان "جعل و مونتاژ برای اعلام دروغین صعود " به نظرم درست نیست و نباید به صرف انتشار گزارش در وبلاگ پیک لجور ، کوه نوردان اراکی را مخاطب انتقادات خود قرار دهیم . یکی از کسانی که باید پاسخ گوی این جعل و مونتاژ باشد کوه نورد زنجانی مهدی نظری است که باید توضیح دهد چگونه تصویر او بر روی عکسی مربوط به سال 2003 قرار گرفته است!!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ شهریور ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک