کلاغ ها


+ آخرین گزارش فائو از منابع جنگلی جهان

 

ایران پس از ترکیه، بیشترین نواحی جنگلی را در غرب آسیا دارد.

سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارش سال 2011 خود درباره وضعیت جنگل‌های جهان به بازبینی مطالعه آماری خود با عنوان «ارزیابی منابع جنگلی جهان در سال 2010» (FRA) پرداخته است. بنابراین گزارش  فائو با همکاری کشورهای عضو، منابع جنگل های جهان را از سال 1946 میلادی در دوره‌های 5 تا 10 سال ارزیابی کرده است. این ارزیابی‌های جهانی اطلاعات ارزشمندی را در اختیار سیاست گذاران در سطوح ملی و بین المللی، اعضای عمومی و سایر گروه‌ها و سازمان‌های علاقه مند به «جنگلداری» قرار می‌دهد.

 

به گزارش سایت رسمی فائو، گزارش «ارزیابی منابع جنگلی جهان در سال 2010» در واقع فراگیرترین مطالعه‌ای است که تا این تاریخ در خصوص منابع جنگلی جهان، صورت گرفته است. بر اساس این ارزیابی غنی ترین کشورهای جهان به لحاظ منابع جنگلی روسیه، برزیل، کانادا، آمریکا و چین هستند که به طور کلی بیش از نیمی از کل نواحی جنگلی جهان را در خود جای داده‌اند...

 

طبق جدول ارائه شده در گزارش فائو و براساس تقسیم بندی‌های این سازمان در خصوص وسعت نواحی جنگلی و تغییرات آن در کشورهای مختلف جهان در میان کشورهای منطقه غرب آسیا، ایران در سال 2010 میلادی به لحاظ وسعت نواحی جنگلی پس از ترکیه در دومین جایگاه قرار می‌گیرد. به این ترتیب ترکیه با دارا بودن 11 هزار و 334 هکتار و ایران با 11 هزار و 75 هکتار، بیشترین وسعت زمین‌های جنگلی در غرب آسیا را در خود جای داده‌اند. همچنین در این منطقه کشور قطر تقریبا عاری از جنگل است.

 

ایسنا

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک