کلاغ ها


+ حمل مشعل المپيک از مسير اورست !

مشعل‌ بازی‌ های‌ المپیک‌ ‌2008‌ پکن‌ به‌ قله‌ اورست‌ مرتفع ترین‌ نقطه‌ جهان‌ منتقل‌ خواهد شد‌ . کمیته‌ تشکیلات‌ این‌ رقابت‌ ها امروز در پکن‌ اعلام‌ کرد حمل‌ مشعل‌ در طولانی‌ ترین‌ مسیر و بلند ترین‌ ارتفاع‌ و با بیشترین‌ نفرات‌ از ویژگی‌ های‌ المپیک‌ ‌2008‌ پکن‌ است‌‌ .


این‌ مشعل‌ در ‌130‌ روز ‌137‌ هزار کیلومتر مسیر را طی‌ خواهد کرد و به پنج‌ قاره‌ جهان‌ منتقل‌ می‌ شود و تایوان‌ و دو کره‌ نیز جزو برنامه‌ انتقال‌ مشعل‌ هستند‌ . هدف‌ چین‌ از این‌ اقدام‌ ترویج‌ شعار دوستی‌ و برابری‌ و صلح‌ و تحقق‌ شعار یک‌ رویا یک‌ دنیا برای‌ المپیک‌ ‌2008‌ پکن‌ است‌‌ . عبور مشعل‌ از جاده‌ تاریخی‌ ابریشم‌ نمادی‌ از تاریخ‌ کهن‌ چین‌ با دیگر کشورهاست‌‌ . مشعل‌ بازی‌ های‌ المپیک‌ ‌2008‌ پکن‌ روز ‌31‌ مارس‌ سال‌ آینده‌ میلادی‌ روشن‌ خواهد شد.

واحد مرکزی خبر ـ پنج شنبه ۶/۲/۸۶‌

 

کلاغ ها :

بار ديگر متن خبر و کلمات اطلاعيه ی کميته تشکيلات بازی های المپيک را در باره ی مسائلی مانند ترويج شعار برابری و دوستی و صلح و تلاش برای تحقق شعار يک رويا يک دنيا و ... بخوانيد و آن را مقايسه کنيد با مثلا اطلاعيه ی فدراسيون کوه نوردی صادق آقاجانی در تبيين اهداف صعود کوه نوردان دولتی به قله اورست (سال ۸۴) و ببينيد انديشه های انسانی و تعالی فرهنگی را در کجا بايد جست و جو کرد :

« ... سهمی كه چنين صعودی در شكستن بت تبليغات ناجوانمردانه خارجی خواهد داشت مستغنی از هر توضيحی است ... اميد است زمين و آسمان و ماه و خورشيد و اورست بر جای بمانند تا مقصود اين ملت در اين مهم نيز تحقق يابد ... هر چند كوران روز حشر همواره كورند و نمی بينند ... »

خيلی نبايد جست و جوی سختی باشد !!

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک