کلاغ ها


+ نجات کوه نوردان راه گم کرده در ارتفاعات جنگلی آمل

بخشدار امامزاده عبداله آمل، از پیدا شدن و نجات اعضای گروه کوه‌نوردی قائم‌شهر که در ارتفاعات جنگلی این بخش مفقود شده بودند، خبر داد . ˈیحیی عسگری پورˈ گفت: گروه پنج نفره کوه‌نوردان قائم‌شهر که برای کوه‌پیمایی و تور گردشگری وارد ارتفاعات و منطقه جنگلی ˈ سنگ درکاˈ و ˈ علیاکیا سلطانˈ شده بودند، پس از طی مسافتی به دو گروه تقسیم و مسیر مستقیم را ادامه و از هم دور شده بودند.  بخشدار امامزاده عبداله آمل اضافه کرد: در پی اطلاع از نامشخص بودن محل کوه‌نوردان  با تلاش نیروهای هلال احمر و نیروهای مردمی روستاهای اطراف و حضور در مسیرهای مختلف جنگل، موفق شدند چهارشنبه شب و بعد از 24ساعت  تلاش  هر پنج عضو گروه کوه‌نوردی قائم‌شهر را پیدا کنند .

عسگری پور از  گروه های کوه‌نوردی  از شهرهای مازندران و یا خارج از استان که  قصد کوه‌نوردی در قالب تور و صعودهای سراسری به ارتفاعات کوهستانی این بخش را دارند، خواست پیش از هر اقدامی نسبت به  اخذ مجوزهای لازم ازهیئت کوه‌نوری شهرستان اقدام کنند . به گفته عسگری پور  حضور یک راهنمای محلی در گروه های کوه‌نوردی که مسیرهای جنگلی  و کوهستانی منطقه را به خوبی بشناسد می تواند از مشکلات  احتمالی پیشگیری کند.

بخش تازه تاسیس امامزاده عبدالله (ع) با 52 روستا و بیش از 22 هزار نفر جمعیت با داربودن مناطق طبیعی جنگلی و کوهستانی از جاذبه های فراوانی برای تورهای گردشگری برخوردار است .

 

ایرنا

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۱ مهر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک