کلاغ ها


+ دیدگاه ها : تحریم یا حضور در جشنواره ی بیستون؟!

 

" ...یکی از اقدامات و راه کارهائی که بسیاری از کوه نوردان برای اعتراض به تعلیق یک سازمان مردم نهاد توسط یک ارگان دولتی برگزیده اند عدم حضور در جشنواره ایست که روزگاری تعلق به جامعه مستقل کوه نوردی ما داشت و هدف آن رشد دیواره نوردی کشور و گسترش ارتباطات سنگ نوردان ایرانی و سنگ نوردان برجسته دنیا بود  و حال به ابزاری برای تبلیغات ارگان های دولتی تبدیل شده است .با توجه به صحبت هائی که با بسیاری از سنگ نوردانی که نام آنها در لیست اعلامی فدراسیون برای شرکت در جشنواره بوده است داشته ام اکثر آنها در این جشنواره شرکت نخواهند کرد و از ۱۳ عضو تیم برج ترانگو نیز که خود نیز از اعضای آن هستم نیز ۱۰ تن در این جشنواره شرکت نخواهند کرد و این پیامی ست رسا به مدیریت فدراسیون که قصد داشت افتخار صعود برج بی نام ترانگو را نیز به نام خود کند اما اعضاء این تیم نیک می دانند که فدراسیون کوه نوردی حتی وظائف ذاتی خود در دفاع از این تیم را نیز به انجام نرساند  و حامیان واقعی ما باشگاه های کوه نوردی مان انجمن کوه نوردان و شرکت های تولید کننده لوازم کوه نوردی بودند ... مهدی فرهادی در وبلاگ هم طناب من "

 

 

 

" ... اما درمورد اختلافات فدراسیون کوه نوردی ایران و انجمن کوه نوردان (و یا انجمن غارنوردان) به اعتقاد من بخش عمده آن عملکرد نسنجیده برخی از مدیران حال و گذشته دو طرف در درک جایگاه خود و جایگاه طرف مقابل می باشد، که موجب شده این ضدیت ها به طرح شکایات و زورآزمایی طرفین بیانجامد! طبیعی است حتی اگر چنین عملکردهایی بتواند موجب توقف تشکل های غیر دولتی شود قادر به حذف تفکر از مغز انسان ها نیست! لذا باید فدراسیون سنجیده تر عمل کند. شخصن اعتقاد دارم فدراسیون باید نقش پدری را در کوه نوردی بازی کند و طبیعی است هیچ پدری راضی به راندن هیچیک از فرزندانش از کنار خودش نیست!

در نهایت اینکه این عملکردها تنها موجب نحیف تر شدن بدنه کوه نوردی و تحلیل قوای دو طرف می شود بدون آنکه بتواند دیگری را با خودش همسو کند... طی هفته جاری دومین همایش دیواره نوردی بیستون در کرمانشاه با حضور حدود 50 سنگ نورد خارجی اجرا خواهد شد. همانطور که پیشتر نیز اشاره کرده بودم هسته اصلی این همایش و تفکر اجرای آن را مدیران اسبق انجمن به درستی پایه ریزی کردند. گرچه این عزیزان در نخستین جشنواره بیستون مورد بی مهری بسیار قرار گرفتند اما باید بدانند مهم توسعه تفکر آنها و اجرای باشکوه این جشنواره است و حتی در صورت تعلیق و یا بی مهری صورت گرفته به ایشان، اعلام و تشویق سایرین به تحریم جشنواره بیستون چیزی بجز لطمه به کوه نوردی و دیواره نوردی ایران را در بر نخواهد داشت! و برخورد از موضع ضعف خواهد بود! ضمن آنکه عدم حضور مدیران ارشد فدراسیون در جشنواره به خودی خود گامی در راه کم رونق نمودن جشنواره است که در این ایام شاهد آن هستیم! پس نیازی به بر هم زدن جو دیواره نوردی نیست ... رضا زارعی در وبلاگ کوه قاف "
 
 
 
 
 
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۳ مهر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک