کلاغ ها


+ دیدگاه: ضرورت انتخاب مدیرانی شایسته تر برای انجمن کوه نوردان

عزیز حبیبی در وبلاگ بیواک : " ... ترجیح دادم دراینجا در پاسخ به تعداد زیادی از کامنت‌ها به دو نکته مشترک یا به دو بی‌عدالتی آشکار اشاره شود :

ا - مدیران آلپاین کلاب ایران ، برای تبادل فرهنگی و انتقال تجربه‌های کوه‌نوردی و سنگ‌نوردی میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند و به امریکا سفر می‌کنند اما آنها همین تبادل فرهنگی و انتقال تجربه‌های سنگ‌نوردی را در جشنواره بین المللی سنگ‌نوردی بیستون تحریم می‌کنند . به چه دلیل تبادل فرهنگی و انتقال تجربه‌های سنگ‌نوردی برای آنان در امریکا خوب است اما برای جوانان سنگ‌نورد در بیستون بد است و باید تحریم شود ؟ به نظر می رسد این عادلانه نیست ، شرم‌آور است.

2 - انجمن و مدیران انجمن دو شخصیت حقوقی و حقیقی متفاوت هستند . این دو را یکی نگیریم . به زعم نهاد‌های نظارتی ؛ درست یا غلط ؛ مدیران انجمن مرتکب قصور یا تقصیر یا هر عنوان حقوقی دیگری شده‌اند اما همین نهاد‌های نظارتی ، انجمن را مجازات کرده‌اند نه مدیران را ( تعلیق انجمن ) . متاسفانه قانون حاکم بر سازمان‌های مردم نهاد به غلط "قانون فعالیت احزاب و ...." می‌باشد .  بر اساس این قانون سخت‌گیرانه و مقرارت مربوطه تصمیم تعلیق ظاهرا قانونی است ، اما واقعیت این است که عادلانه نیست . انجمن نباید تعلیق شود .

تلاش کنیم تا مدیرانی شایسته‌تر و قوانینی عادلانه‌تر و مناسب‌تر برای سازمان‌های مردم نهاد داشته باشیم . "

 

 

از وبلاگ بیواک : http://bivy.blogfa.com

 

 

 

انجمن کوه‌نوردان برای  به‌دست آوردن  نقش و جای‌گاه حقیقی خود در کوه‌نوردی ایران ، نیاز به مدیرانی شایسته‌تر دارد . این را یک ضرورت جدی و انکارناپذیر برای این تشکیلات مردم نهاد می‌دانیم . بی‌تردید ریشه‌ی اصلی بسیاری از مصائب و مشکلات فعلی انجمن کوه‌نوردان را باید در دو دوره مدیریت ناسالم عباس محمدی _ و ادامه‌ی بخش‌هایی از آن مانند اعزام‌های پنهانی و به دور از چشم افکار عمومی را در زمان مدیریت عباس ثابتیان _ جست و جو کرد .

 

  

 به دو عباس! با سلام و احترام . آیا فکر نمی‌کنید  زمان آن رسیده باشد که برای اداره و مدیریت انجمن کوه‌نوردان، لازم است جای خود را به افرادی شایسته‌تر بدهید؟ آیا فکر نمی‌کنید بعد از عبور از بحران فعلی و در دور تازه‌ی فعالیت انجمن ، بنا بر نیاز و ضرورت آغاز تحولاتی بنیادین و رادیکال ، لازم است میدان را برای افرادی شایسته‌تر خالی کنید؟ افرادی که با  آگاهی و استقلال و دل‌سوزی خود بتوانند این تشکل مردمی را به نماینده‌ای راستین برای کوه‌نوردی کشورمان بدل نمایند ...

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۸ آبان ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک