کلاغ ها


+ دیدگاه : از تعلیق انجمن کوه نوردان تا ...

 

رامیار در وبلاگ کوهستان : تعلیق انجمن کوه‌نوردان ایران در چند ماه گذشته فصل جدیدی از روابط را می تواند رقم بزند ! در این فاصله که انجمن تعلیق شده است برخی از وب‌نویس‌ها و پیش‌کسوتان کوه‌نوردی به سهم خودشان در این خصوص واکنش نشان دادند و برخی هم از این تعلیق خوشنود بودند . اما بنده عمیقا بر این باور هستم که انجمن کوه‌نوردان در جایگاه واقعی خودش نبوده و نیست و در این چند ساله فعالیت‌هایش بیشتر باعث ریزش شده است تا جذب حمایت انسانی .

انجمن کو‌ه‌نوردان نهادی مردمی است که می توانست با استقلال عمل ، عدم محافظه کاری به جذب حداکثری در نیروی انسانی دست بزند و این نیروی انسانی خود پشتوانه‌ای عظیم بود برای هر نوع اعمال فشار در قبال کج رفتاری فدراسیون کوه‌نوردی ! اما ما انچه از انجمن در این سالیان دیدیم چیزی جز محافظه کاری و دست به عصا بودن نبود و این نوع رفتار متواضعانه آن چیزی نیست که در اساسنامه‌ی انجمن کوه‌نوردان درج شده است .

اما سوالی که شاید ذهن مخاطبان را درگیر خود نماید این است که تعلیق انجمن کوه‌نوردان چه تاثیری بر کوه‌نوردی کشور خواهد گذاشت؟

به زعم بنده وجود یا عدم وجود انجمنی نحیف و بی خطر برای سازمان‌های دولتی ، هیچ تاثیری در روند کوه‌نوردی کشور نخواهد گذاشت ! حداقل این انجمن چنین بود که در میان منتقدان فدراسیون کوه‌نوردی نیز چندان تعلیقش احساسات بر‌انگیز نبود . اما تعلیقش می تواند حداقل راه را برای شکل‌گیری نهادهای مردمی اندکی رادیکال‌تر باز نماید .

حال اگر انجمن از سر راه برداشته شده باشد آنهم انجمنی بی خطر قطعا نهادهای بعدی شاید نه با نام انجمن اما با نام‌های کانون و ... شکل خواهد گرفت . پس باید به سهم خودم بابت تعلیق انجمن کوه‌نوردان بی خطر ایران به فدراسیون کوه‌نوردی دست مریزاد گفت!

 

متن کامل دیدگاه رامیار را در وبلاگ کوهستان بخوانید

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک