کلاغ ها


+ اعتراض به برخورد غیرمسئولانه با پیش کسوتان ورزش کوه

" همانطور که مطلع‌اید، مدتی است حرکاتی بر علیه بخشی از کوه‌نوردی که سهم قابل توجهی در پیشبرد این ورزش در سطح کشور چه در گذشته و چه حال حاضر داشته است را شاهدیم، که آخرین آن نحوه برخورد غیر‌انسانی، غیر‌متمدنانه، غیر‌مسئولانه و خلاف عرف ادبیات نامه‌نگاری اداری در استان کرمانشاه به دو تن از پیش‌کسوتان شناخته شده (آقایان محمد باقر عیوضی و حسین جامه شورانی) می‌باشد که زحمات آنان در راه گسترش کوه‌نوردی برای کسانی که در سراسر کشور دستی بر آتش دارند پوشیده نیست. با توجه به احترام و پاس‌داشت حرمت و مرتبه پیش‌کسوت در عرف و فرهنگ جامعه ورزشی که همواره وجود داشته است ،خدشه دار شدن این امر توسط عده‌ای مجهول الحال، می تواند بدعتی ناراست و جبران ناپذیر در جامعه ورزشی باشد ... "

 

متن کامل را در وبلاگ شازده کوچولو ببینید

 

 

 

اطلاعیه‌ی هیئت کوه نوردی کرمانشاه را می‌توان نمونه‌ای روشن از "‌برخورد غیرمسئولانه‌" نامید. در این اطلاعیه آقایان عیوضی و جامه شورانی "متهم" به عملکرد ضعیف ، عدم هماهنگی و ایجاد دوگانه‌گی شده‌اند بدون آنکه کوچکترین دلیل و سندی برای آن به افکار عمومی ارائه شود و لذا ، اعتراض جامعه‌ی کوه‌نوردی به این گونه برخوردهای غیرمسئولانه می تواند کاملا مشروع باشد.

اما به نظرم دوستان عزیز کرمانشاهی باید توجه داشته باشند: در اطلاعیه‌ی هیئت هیچ گونه توهینی وجود ندارد و آنان صرفا می‌توانند و حق دارند برخورد غیرمسئولانه و تهمت (به دلیل عدم ارائه دلیل و مدرک و نمونه ) را در مرکز اعتراض خود قرار دهند. به نظرم متقابلا متهم کردن هیئت به برخورد غیرانسانی و غیر متمدنانه و دیگر واژه‌هایی اغراق آمیز از این دست ، چندان شایسته نیست و می‌تواند چهره‌ی اعتراض آنان را لوث نماید.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٠ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک