کلاغ ها


+ استفاده از نقشه های ماهواره ای و توپوگرافی در دستگاه GPS

" برای  کوه‌نوردان و افراد ماجراجو بسیار پیش می‌آید که بخواهند با نقشه دستی خود و  یا عکس ماهواره‌ای به ناحیه جدید و بکری پا بگذارند . خیلی وقت‌ها آرزوی آن  را داشتیم که بتوانیم این نقشه‌ها را در دستگاه GPS  خود قرار دهیم و از آن استفاده کنیم . خوب این امکان برای شما فراهم شده  است . کافیه مطابق با مراحل استاندارد زیر عمل کرده تا بتوانید نقشه مورد  علاقه خود را در دستگاه GPS‌تان قرار دهید و یک روز عالی ادونچر داشته باشید .

فقط نکته قابل ذکر اینه که شما باید با مفهوم Custom map ‌آشنا باشید . Custom map ‌به نقشه‌های سفارشی که از سمت شما برای استفاده در دستگاه GPS مشخص می‌شود نامگذاری شده است .  یک فرآیند ساده که در آن می‌توانید نقشه‌ها و برگه‌های الکترونیکی را در دستگاه GPS‌سازگار با این فنآوری ذخیره نمایید .

به  عنوان یک مثال فرض کنید که شما قصد صعود به منطقه علم کوه را دارید . نقشه  منطقه را نیز دراختیار دارید . اما فقط با استفاده از نقشه نمی‌توانید راه  خود را پیدا کنید . حال اگر بتوانید این نقشه را به دستگاه خود منتقل کرده  و از روی آن عملیات ناوبری را انجام دهید که دنیا گلستان می‌شود ... "

 

متن کامل این پست بسیار سودمند را در سایت علیرضا کریم آبادی بخوانید

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک