کلاغ ها


+ عباس محمدی و توهم نماینده گی کوه نوردی ایران!!

" امیل کریپلین (Emil Kraepelin 1929-1856) روان‌شناس آلمانی، در تلاش اولیه خود برای دسته‌بندی بیماری‌های روانی، از اصطلاح پارانویای مطلق برای شرح حالت روانی‌ای استفاده کرد که توهم جزء اصلی آن باشد... بنا به تعریف او هرگونه افکار توهمی در این دسته می‌گنجد. برای مثال کسی که دچار این توهم شده که یک شخصیت مهم است ... "

 

××××××××××××××

  

امسال و در آستانه‌ی روز جهانی کوهستان ، عباس محمدی در حرکتی عجولانه  _  که همانا نادیده گرفتن اعلام رسمی فائو برای این روز بود _ به صورتی شخصی  نسبت به اعلام تم برای روز جهانی کوهستان اقدام می‌کند :

" از آن جا که نهادهای وابسته به سازمان ملل تا به امروز "تم"  یا موضوعی برای این روز اعلام نکرده‌اند، خودمان آستین همت بالا می‌زنیم(!) و یک تم برای این روز اعلام می‌کنیم:

موضوع روز کوهستان

همگرایی و همکاری کوه پیمایان، راهی برای نجات کوهستان "

 

با استقبال تخیلی از پیشنهاد شخصی عباس محمدی ،توسط تعداد کثیری از شخصیت‌های نام آشنا و البته تخیلی کوه‌نوردی ایران و هم چنین  اعلام حمایت گسترده‌ی بسیاری از تشکل‌ها ، نهادها و باشگاه‌های کوه‌نوردی تخیلی کشورمان ، او به خود اجازه می‌دهد تا به نماینده‌گی از طرف کوه‌نوردان و طبیعت دوستان ایرانی به  Mountain Partnership  اعلام نماید که در ایران روز جهانی با تم پیشنهادی ایشان برگزار خواهد شد!!

 

" گرچه FAO چند روز پیش موضوع امسال "روز جهانی کوهستان" را نکوداشت زندگی کوهستانی (Celebrating Mountain Life) اعلام کرد... اما در ای میلی که شبکه ی همکاری کوهستان (Mountain Partnership) در پاسخ به من برایم فرستاده، آمده است که شبکه، امسال در نظر دارد به جای پرداختن به یک موضوع یا تم، مسایل گوناگون مربوط به کوهستان را طرح کند. مسایلی همچون توسعه ی پایدار در کوهستان، تنوع زیستی، تغییرات اقلیمی، مسایل آب، تغذیه، و... . من هم در پاسخ نوشتم که در ایران، کوه نوردان و دیگر طبیعت دوستان همچون چند سال گذشته، همایش ها، برنامه های کوه پیمایی، و کارهای رسانه ای گوناگونی را به این مناسبت، با شعار "همکاری کوه نوردان؛ راهی برای حفاظت کوهستان" به انجام خواهند رساند... "

 

 

توهم نماینده‌گی جامعه‌ی  "کوه‌نوردان و طبیعت دوستان ایرانی" را به عباس محمدی تبریک می‌گوئیم !!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٠ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک