کلاغ ها


+ در ستایش کوچه ی علی چپ !!

_ یکی از مهم‌ترین نکاتی که تاکنون در رابطه با انجمن کوه‌نوردان در این وبلاگ _ و در مناسبت‌های مختلف _ مورد اشاره و نقد و بررسی قرار گرفته‌‌: "‌فقدان احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی" است. بارها نوشتیم که مصلحت‌اندیشی و پنهان‌کاری و عدم اعتماد به افکارعمومی‌، عنصر غالب در تفکر و خط مشی عملی مدیران انجمن طی دوره‌های مختلف فعالیت آن بوده است. به عنوان مثال لینک زیر:

http://news83.persianblog.ir/post/1938

 

_ یکی از مشخصه‌های اصلی "‌فقدان احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی‌" نزد مدیران دوره‌های مختلف انجمن را می‌توان در نوع و کیفیت مواجهه با دیدگاه‌های انتقادی و روحیه‌ی پرسش‌گری دید که یک شکل آن می‌تواند تفکر بسته و منجمدی باشد که با عدم تحمل هر گونه نقد و نظر مخالف خود را نشان می‌دهد _ در مثال  انتقادات صریح نادر ضرابیان از چهره‌های نام آشنای عضو انجمن به نحوه مدیریت عباس محمدی : http://news83.persianblog.ir/post/1563    _ و یک شکل دیگر آن را می‌توان  "خود را به کوچه علی چپ زدن"  نامید که در دوره عباس ثابتیان می‌بینیم !!

 

_ مهدی فرهادی در رابطه با رویدادهای اخیر انجمن و انتشار نامه‌ی رفع تعلیق ، در کامنتینگ وبلاگ آرام‌کوه به صورتی کاملا روشن و مشخص نگاه این تشکل به افکار عمومی و حرکت با چراغ خاموش را مورد انتقاد قرار می‌دهد که : " وقتی که به قدرت افکار عمومی کوه‌نوردی‌مان واقف نیستیم و ... "  و عباس ثابتیان به عنوان رئیس فعلی انجمن نیز به صورتی کاملا روشن و مشخص خود را به کوچه علی چپ می‌زند که : " باید بگم که حرکت با چراغ خاموش نبوده و در باره‌ی تصمیم‌های مهم با اعضا و دوستان انجمن مشورت کرده‌ایم و از آنها نظرخواهی کرده‌ایم‌" !!

 

_  حرف ما را که قبول ندارند و ما را شهروند درجه دوم و جزو غیرخودی‌ها می‌دانند ، لطفا یکی از دوستان به عباس ثابتیان بگوید که افکار عمومی مترادف اعضا و دوستان انجمن نیست!! البته و با وجود آنکه می‌دانیم عباس ثابتیان این نکته را می‌داند و فقط خودش را به کوچه علی چپ زده است ، با این حال یکی از دوستان این موضوع را به او بگوید!! 

 

_  چرا در انجمن کوه‌نوردان ، هنوز هم پتانسیل و ظرفیت مواجهه‌ی منطقی با دیدگاه‌ها و تفکرات انتقادی وجود ندارد؟  آیا پاسخ را باید در همان " فقدان احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی " جست و جو کرد؟!

 

 

پی نوشت:

حتی پاسخ عباس ثابتیان به مهدی فرهادی مبنی بر نظر خواهی و مشورت با اعضا هم نمی‌تواند صادقانه باشد . در همان بخش کامنتینگ وبلاگ آرام کوه و در یکی ـ دو کامنت بالاتر محمود بهادری یکی از اعضای فعال و عضو سابق هیئت مدیره انجمن از هیچ چیز خبر ندارد !! و خواهان  اطلاع رسانی و شفاف سازی درباره مذاکره ها و تصمیم ها و اقدامات آینده شده است !!‍

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک