کلاغ ها


+ همایش ایرانیان و صعودهای برون‌مرزی

 

دبیر همایش ایرانیان و صعودهای برون مرزی با اشاره به اهمیت سلامت کوه‌نوردان به ویژه هیمالیانوردان، هدف از برگزاری این همایش را بررسی وضعیت ورزشکاران حرفه ای این رشته در صعودهای قلل مرتفع عنوان کرد.

«دکتر بهپور» در گفت وگو با پایگاه‌خبری‌ وزارت ورزش‌و جوانان گفت: با توجه به تلفاتی که در سال های اخیر در میان کوه‌نوردان حرفه‌ای به ویژه هیمالیانوردان اتفاق افتاد، برآن شدیم تا مسائل مربوط به این قشر از کوه‌نوردان حرفه ای را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود : دراین همایش 20 سال فعالیت کوه‌نوردی حرفه ای هیمالیانوردی و صعود به قلل مرتفع مورد بررسی و نقد قرار خواهد گرفت .

دبیر همایش ایرانیان و صعودهای برون‌مرزی تاکید کرد: دراین نشست علمی تلاش خواهیم کرد ما حصل عملکرد کوه‌نوردان و هیمالیانوردان کشور را با توجه به دستاوردها و نتایج‌شان مورد بررسی قرار دهیم و درنهایت با دستیابی به یک نتیجه ی مشترک وقابل استناد از آن درتدوین برنامه های آتی بهره بگیریم.

وی تصریح کرد: دراین نشست چگونگی سرمایه گذاری دولتی یا خصوصی و چگونگی آموزشها و ابعاد مختلف این موضوع مهم مورد بررسی قرار خواهد گرقت .

وی حضور اندیشمندان علوم ورزشی، اساتید دانشگاهها، مدیران ورزشی، ‌برنامه ریزان و کوه نوردان حرفه ای را دراین همایش مورد توجه قرار داد و گفت: در جهت بهره گیری از نقدهای سازنده که درنهایت منجر به رفع مسائل مربوط به هیمالیانوردی و صعودهای قلل مرتفع خواهند شد، در این همایش با کارشناسان و اصحاب فن تعامل نظر و اندیشه خواهیم داشت.

«دکتر بهپور» با اشاره به تلفات کوه‌نوردی در سال های اخیر گفت:‌ بررسی علل آسیب های ایجاد شده برای کوه‌نوردان و تامین سلامتی کوه‌نوردان ازمهمترین مسائلی است که دراین همایش مورد توجه قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: متاسفانه ما درصعودهای مختلف با تلقاتی مواجه هستیم که قطعا بخشی ازآن حاصل شرایط و غیر مترقبه بوده و بخشی نیز می تواند با برنامه ریزی و پیش بینی های لازم از وقوع آنها جلوگیری کرد.

دبیرهمایش صعودهای برون مرزی گفت: ما به دنبال این هستیم که میزان تلفات را به حداقل برسانیم البنه باید بگویم ما به دنبال زیر سوال بردن یا متهم نمودن شخص یا نهادی نیستیم و تنها می خواهیم تمامی ابعاد مختلف صعودهای برون مرزی را به طور علمی مورد بررسی قرار دهیم .

وی خاطرنشان نمود: نقش پزشک ،نقش برنامه ریز ، سرپرست، نقش بدنسازی و... همه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و این همایش می‌تواند عطفی باشد برای انجام یک کارعلمی با بهره‌گیری از تجربیات تمامی علاقه‌مندان به رشته کوه‌نوردی.

 

نقل از وبلاگ کوه نوشت

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک