کلاغ ها


+ دعوت از کوه نوردان برای رعایت نکات ایمنی

رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: با توجه به شروع فصل سرما و افت شدید دمای هوا در چند روز اخیر و با در نظر گرفتن نوع و میزان بارش ها در ارتفاعات استان همدان از عموم علاقمندان و کوه نوردانی که در چند روز آینده قصد صعود دارند، می خواهیم نکات ایمنی را رعایت کنند. ˈمهدی کرمیˈ روز یکشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به یخ زدگی برف ها در ارتفاعات احتمال لیزخوردن در ارتفاعات و شیب ها افزایش یافته و بارش برف شب گذشته در این ارتفاعات نیز زمینه ریزش بهمن در نقاط بحرانی و شیب های تند را ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: برای صعود در چنین شرایطی بهتر است کوه نوردان به صورت انفرادی صعود نکنند و در صورت این اقدام ضمن اطلاع به والدین خود، از مسیر های نرمال ، قابل دسترس و دارای شیب کم به ارتفاعات بروند. کرمی اظهار داشت: کوه نوردان در شرایط زمستانی هرگز به آفتابی بودن هوا در مقاطع خاص اکتفا نکنند و همیشه لباس های گرم ، کفش مناسب ، کلاه ، عینک و تغذیه به مقدار کافی همراه داشته باشند.

وی بیان داشت: هم چنین در صورت بروز حادثه برای خود و یا هر یک از همنوردان ضمن حفظ خونسردی و پرهیز از هرگونه اقدام احساسی مراتب را  به ارگان ها و مراکز امدادی نظیر هلال احمر ، هیات کوه نوردی ، آتش نشانی ، اورژانس  یا پلیس 110 اطلاع دهند و در صورت وخامت اوضاع تا حصول نتیجه و رسیدن نیروهای امدادی ضمن برقراری ارتباط مستمر منتظر باشند.

 

ایرنا

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٧ دی ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک