کلاغ ها


+ استقبال سرد از اولین نشست انجمن کوه نوردان پس از تعلیق

 

_ انجمن کوه‌نوردان روز سه‌شنبه  12 دی ماه 91 اولین نشست همه‌گانی خود را پس از دوران تعلیق برگزار کرد.

 

_  در این جلسه ، طبق صورت اسامی ثبت شده و به گفته‌ی یکی از اعضای هیئت مدیره ، حداکثر 65 نفر حضور داشتند و این بسیار رقت‌انگیز بود!! تعلیق فعالیت‌های انجمن کوه‌نوردان نزدیک به پنج ماه به طول انجامید و انتظار می‌رفت اعضای این تشکل استقبال گرم و پرشوری از این جلسه‌ی داشته باشند که در عمل این گونه نبود!  چرا؟!  چرا انجمن کوه‌نوردان بعد از گذشت یک دهه فعالیت هنوز نتوانسته است در جلب نظر و حمایت افکار عمومی جامعه‌ی کوه‌نوردی موفق باشد؟  چرا هیچ گونه حس همدلی و همراهی حتی از سوی اعضای این تشکل نیز دیده نمی‌شود؟

 

_ جلسه در ساعت 35/17 دقیقه و با خوش آمد گوئی عباس ثابتیان آغاز شد. گزارش فشرده‌ی او از جریان تعلیق انجمن و پروسه‌ی طی شده تا دریافت نامه‌ی اجازه‌ فعالیت ، حاوی نکته‌ی مهمی بود . نکته‌ای بسیار بسیار مهم : " ما گله‌ها و مسایل خود را به دفتر ریاست جمهوری ارائه دادیم !! "  ...  حتی اگر استفاده از پاره‌ای روابط فامیلی را شایعاتی بی‌اساس و فاقد ارزش بدانیم ، مهم‌ترین نتیجه‌گیری اجتناب ناپذیر چنین خواهد بود : انجمن کوه‌نوردان برای دریافت حکم رفع تعلیق و آغاز دور جدید فعالیت‌های خود ، مدیون نظر مساعد و توجه خاص محمود احمدی نژاد است!  بی‌شک برای داشتن چنین پشتوانه‌ی محکم حکومتی باید به تشکل مردم‌نهاد انجمن کوه‌نوردان تبریک بگوییم!

 

_ عباس ثابتیان سپس به برنامه‌های پیش رو و یکی از مهم‌ترین اهداف انجمن در آینده اشاره کرد . یعنی " اجرای برنامه‌ی مشترک با امریکائی‌ها در یک کشور ثالث و در سال 2014 "... تاکید بر این موضوع می‌تواند دارای چه مفهومی باشد؟ روشن است : در انجمن کوه‌نوردان ، در هم‌چنان بر همان پاشنه‌ی قبلی می‌گردد!! انجمن کوه‌نوردان به هیچ عنوان نگرانی و دغدغه‌ی مشکلات ، مسایل و مصائب کوه‌نوردی ایران را ندارد!! رامین شجاعی به تازه‌گی در وبلاگ خود نوشته بود" ... و امیدوار باشم در آینده نهاد دیگری نقش انجمن صنفی کوه‌نوردان را بر عهده بگیرد"  . به نظر می‌رسد کاملا حق با او باشد!

 

_  سابقه‌ی بیش از یک دهه فعالیت انجمن کوه‌نوردان نشان داده است که بنیان این تشکل ، بیش از هر چیز دیگری بر "پنهان‌کاری عمیق و بی‌اعتمادی به افکار عمومی ، فقدان یک جوهر خلاق و پویای درون سازمانی مبتنی بر انتقاد و انتقاد از خود و هم‌چنین سرکوب منتقد " استوار است  و امیدوار بودیم جریان تعلیق به فرصتی برای بازنگری ، خانه تکانی اساسی و آغاز تحولاتی بنیادین و رادیکال تبدل شود ... اما نشست اخیر و دیدگاه‌های مدیران انجمن در باره‌ی آینده‌ی کاری آن نشان داد که ... به قول نیما ... " دست‌ها می ساییم ، تا دری بگشاییم ، بر عبث می‌پاییم ، که به در کس آید! " .

 

 

پی‌نوشت:

به مدیران انجمن کوه‌نوردان ، با سلام و احترام

در جریان تعلیق چند ماهه‌ی فعالیت‌های انجمن ، کلمه‌ای که بارها و بارها برایمان تکرار شد و شنیدیم مردم‌نهاد بود . و این که انجمن کوه‌نوردان را باید سازمانی مردم‌نهاد بدانیم.  بسیار خوب ... آیا می‌توان از مدیران این سازمان مردم‌نهاد درخواست  کرد که به شکلی ساده و روشن و شفاف و صادقانه به مردم بگویند که در حال حاضر تعداد اعضای رسمی و قانونی این تشکل چند نفر است؟  به نظر می‌رسد اگر انجمن کوه‌نوردان را یک نهاد امنیتی فوق محرمانه نمی‌دانید ،ترسیم واقعیت تشکیلاتی انجمن و ارائه‌ی آمارهای درست نباید برایتان کار دشواری باشد. لطفا به مردم بگویید تعداد اعضای رسمی و قانونی این تشکل مردم نهاد در حال حاضر (سال 91 ) چند نفر است؟

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٧ دی ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک