کلاغ ها


+ حوادث کوه در ارتفاعات شمال تهران

 

کشف جسد یک کوه نورد در ارتفاعات دارآباد

سرپرست گروه نجات کوهستان سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد: با تلاش 12 ساعته نجاتگران آتش نشانی، جسد مرد کوه نوردی که در ارتفاعات شمال تهران پیدا شده بود، به پایین انتقال یافت.

ˈرامین نایب پورˈگفت: صبح روز گذشته با اعلام پلیس کوهستان مبنی بر مشاهده جسدی در ارتفاعات دارآباد قله ˈسیاه بندˈ، بلافاصله عازم این منطقه شدیم. وی افزود: گروه نجات به همراه پلیس کوهستان و یک راهنما با وجود سختی راه و بارش برف شدید، در مدت هشت ساعت پیاده روی مداوم و طاقت فرسا، خود را به محل حادثه در ارتفاعات دوهزارو 800 متری کوه های دارآباد رساندند.

نایب پور ادامه داد: نجاتگران آتش نشانی، جنازه مرد کوه نورد را که به نظر می رسید زمان زیادی از مرگ او گذشته است، به پایین انتقال و تحویل عوامل انتظامی و پزشکی قانونی دادند. فرمانده گروه نجات کوهستان آتش نشانی تهران با اعلام اینکه این عملیات بدلیل بارش شدید برف و کوهستانی بودن مسیر 12 ساعت به طول انجامید، گفت: تحقیقات بیشتر در باره دلیل وقوع این حادثه از سوی نیروی انتظامی در حال انجام است.

 

ایرنا

 

 

نجات جان سه کوه‌نورد توسط پلیس کوهستان

رئیس پلیس پیشگیری تهران از نجات جان سه کوه‌نورد توسط پلیس کوهستان در ارتفاعات توچال خبر داد. سرهنگ محسن خانچرلی ضمن اشاره به عملیات امداد و نجات پلیس کوهستان برای نجات جان سه کوه نورد، به تشریح جزییات این خبر پرداخت و گفت: روز گذشته سه تن از شهروندان تهرانی به نام های "نوید"، "داوود" و "فریبرز" برای صعود به ارتفاعات توچال رفته و تا ایستگاه سوم توچال بالا می روند اما به خاطر شرایط نامساعد جوی و تجربه کم این سه کوه نورد، هر سه به دره‌ای که در آن محدوده بوده سقوط می کنند.

وی افزود: تعدادی از کوه نوردان که در آن محدوده عبور می کردند، متوجه موضوع شده و مراتب را با یگان های پلیس کوهستان پلیس پیشگیری پایتخت، در میان می گذارند و تیم های عملیات این یگان با همکاری ماموران امداد و نجات به محل اعزام شدند. سرهنگ خانچرلی ادامه داد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این کوه نوردان جوان، روز صعود خود با تعدادی از دوستانش تا ایستگاه سوم کوهستان توچال صعود می کند اما در ایستگاه سوم از دوستان خود جدا و به ادامه کوه نوردی تا ایستگاه ادامه می دهند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت، اظهار داشت: این کوه نوردان ظاهرا ساعتی بعد مسیر را به علت بوران و برف شدید گم کرده و از مسیر منحرف می شود و تا زمانی که دیگر کوه نوردان موضوع را به پلیس اطلاع می دهند. بلافاصله ماموران امداد و نجات پلیس کوهستان و تیم های امداد اورژانس به گشت زنی در محدوده ایستگاه سوم پرداختند تا اینکه ساعاتی بعد هر سه کوه نورد را در بخشی از دره پیدا کرده و در حالی که هر سه دچار سرمازدگی شده بودند، به مرکز درمانی منتقل می کنند.

 

خبرگزاری مهر

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٠ بهمن ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک