کلاغ ها


+ موزه کوه نوردی همدان با برپایی نمایشگاه عکس الوند گشایش یافت

عکس از وبلاگ ماگما

 

 

مدیر روابط عمومی هیات کوه نوردی و صعود های ورزشی همدان گفت: ساختمان موزه کوه نوردی همدان با برپایی نمایشگاه عکس الوند برای بازدید عموم گشایش یافت .

 

ˈعباس چشمه قصابانیˈ روز شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه که بابرگزاری مسابقه ای با همین عنوان  از سوی هیات کوه نوردی و صعود های ورزشی همدان در سال جاری برگزار شد حاصل حضور 64 عکاس در سطوح متفاوت از استان های مختلف کشور است.

وی اضافه کرد: از بین 230 عکس ارسال شده به دبیرخانه نمایشگاه، 70 تصویر به دور نهایی راه یافت و قرار است پس از برگزاری نمایشگاه در تاریخ 19 بهمن ماه سال جاری به سه نفر از صاحبان بهترین آثار به انتخاب هیات داوران و با در نظر گرفتن نظرات بازدید کنندگان جوایز ارزنده ای اهدا شود.

رییس هیات کوه نوردی و صعود های ورزشی همدان نیز در این باره گفت: مجموع آثار رسیده از سوی عکاسان حرفه ای و آماتور کشور به این مسابقه توسط هیات داوران بررسی و در نهایت پس از تقسیم بندی در چهار حوزه مناظر طبیعی الوند، کوه نوردی و سنگ نوردی در الوند، حیات وحش کوهستان الوند و تصاویر قله الوند، نظرات و آرای داوران جمع آوری شد.

ˈمهدی کرمیˈ ادامه داد: آثار پس از اعمال آرای بازدیدکنندگان از نمایشگاه صاحبآن آثار برگزیده در مراسم اختتامیه نمایشگاه با حضور مسوولان و عموم علاقمندان در محل موزه کوه نوردی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت و جوایز ارزنده ای به آنان اعطا خواهد شد.

وی اظهار داشت: این موزه با بهره گیری از بضاعت غنی کوه نوردی در استان همدان و سطح کشور با جمع آوری اشیاء ، وسایل، تجهیزات ، اسناد مهم و تاریخی در زمینه کوه نوردی ، آثار هنری مرتبط با کوه نوردی ، تصاویر و فیلم های موجود در رابطه با این ورزش پرطرفدار سعی دارد با مساعدت و همیاری مسوولان و عموم علاقمندان ، اهدا کنندگان آثار و وسایل و نیز تمامی مشارکت کنندگان در ایجاد و برپایی موزه، برگ دیگری بر دفتر افتخارات ورزش دیرین کوه نوردی در مهد تاریخ و تمدن ایران اضافه کند.

به گفته وی، آثار راه یافته به مرحله نهایی در این نمایشگاه متعلق به 32 نفر از عکاسان حرفه ای , نیمه حرفه ای و آماتور کشور است که پس از چاپ در ابعاد 30 در 40 سانتیمتر و 100 در 30 سانتیمتر در محل موزه کوه نوردی همدان واقع در میدان پروانه ها پشت مسجد نظربیک از پنجشنبه گذشته و به مدت یک هفته، همه روزه از ساعت 15 تا 19  در معرض دید بازدید کنندگان و علاقمندان به طبیعت و کوهستان الوند قرار گرفته است.

 

خبرگزاری ایرنا

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٤ بهمن ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک