کلاغ ها


+ شیشاپانگما : حماسه یا دروغ؟!

 

به جواد حاجی‌زاده نویسنده‌ی وبلاگ کوهستان حقیقت

با سلام و احترام

 

به عنوان یک خواننده‌ی کنجکاو وبلاگ‌های کوه و کوه‌نوردی ،  آخرین پست وبلاگ شما که در یادبود اکبر مهدی‌زاده و با عنوان "تنها بازمانده حماسه شیشاپانگما" منتشر شده است برایم با طرح پاره‌ای پرسش‌های اجتناب‌ناپذیر همراه بود که انتظار می‌رود با توضیحاتی منطقی و قابل قبول از طرف شما پاسخ داده شود :

 

از آنجا که نام وبلاگ شما کوهستان حقیقت است و کوهستان دروغ نیست لطفا بفرمائید :  موضوع حماسه‌ی شیشاپانگما چیست؟ چرا نیازی در خود ندیده‌اید که در این باره به خواننده‌گان توضیح دهید؟ و ضمنا ... شواهد ، دلایل و مدارک این حماسه را در کجا باید جست و جو کنیم؟ وقتی مطلب شما فاقد هرگونه روشنگری و توضیح در باره‌ی  این حماسه است آیا خواننده حق دارد آن را جوسازی کاذب بداند؟

 

از آنجا که نام وبلاگ شما کوهستان حقیقت است و کوهستان دروغ نیست لطفا بفرمائید : آیا واقعا قله‌ی شیشاپانگما توسط کوه‌نوردان ایرانی صعود شده است؟ چرا کوچکترین سند و مدرکی تاکنون برای این صعود ارائه نشده است؟  همانطور که در جریان هستید اعلام خبر دروغ صعود در برنامه های برون مرزی تا همین چندی پیش یکی از رویه‌های متداول و ناسالم از سوی پاره‌ای تیم‌های ایرانی بود ( نوشاخ ، ماکالو در ده سال پیش ، ماکالو همین امسال ، دائولاگیری همین امسال و ....) و همان طور که لابد بازهم در جریان هستید اثبات صعود بحثی جدی در کوه‌نوردی روز جهان است و حاشیه نیست (!)  بنابراین با توجه به فقدان هرگونه سند و مدرک برای این صعود ، اگر آقای مهدی زاده و شما و امثال شماها در مقابل انکار این خبر و اظهار دست نخورده بودن قله‌ی شیشاپانگما برای کوه‌نوردان ایرانی قرار گیرید چه پاسخی خواهید داشت؟

 

از آنجا که نام وبلاگ شما کوهستان حقیقت است و کوهستان دروغ نیست لطفا بفرمائید : چرا حتی بعد از اذعان و اعتراف رضا زارعی به عدم صعود قله‌ی ماکالو  هنوز هم اصرار دارید در کارنامه‌ی کوه‌نورد خوب شهرتان اشاره به آن وجود داشته باشد؟ پذیرش حقیقتی که پس از ده سال عیان شده است برایتان خیلی سخت است؟ و اساسا  قهرمان سازی به چه قیمتی؟ به قیمت انکار حقیقت؟ آیا واقعا معنای حقیقت را می دانید و به آن ایمان دارید؟

 

از آنجا که نام وبلاگ‌تان کوهستان حقیقت است و کوهستان دروغ نیست انتظار داریم پرسش‌های ناگزیر ما با توضیحات منطقی و قابل قبولی از طرف شما مواجه شود!

 

همواره شاد و سربلند باشید!

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٤ بهمن ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک