کلاغ ها


+ کویرنوردی در کنار قلعه تاریخی بیاضه

 

روستای بیاضه یکی از روستاهای شهرستان خور و بیابانک و آخرین شهرستان الحاقی به اصفهان است که دارای قدمت تاریخی است، به طوری که وجود قلعه‌ای تاریخی با 700 اتاق در روستای بیاضه تنها بخشی از جذابیت‌های این کویر زیباست.

شهرستان خور از لحاظ مکان‌های گردشگری به سبب موقعیت جغرافیایی دارای جذابیت‌های بسیاری است و در واقع گذران لحظه‌ها در دامان این طبیعت بکر موضوعی است که هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌کند، آسمان آبی و بدور از هیچ گونه آلودگی، دریاچه نمک و درختان نخل واقع در این منطقه به همراه تپه‌های شنی تنها بخشی از این جذابیت‌هاست.

دشت روستای بیاضه نیز لذتی خاص دارد، دشتی که در گوشه و کنارش پذیرای درختان نخلی است که چتر خود را در پهنای کویر باز کرده‌اند و سایه‌بانی در برابر آفتاب حاکم بر آسمان صاف و آبی می‌شوند. پیاده‌روی در ماسه‌های بادی کویر یا استراحت در قلب کویر و در زیر درختچه‌های گز نیز از جذابیت‌های دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. ماسه‌های این منطقه به قدری نرم است که زمانی که از تپه‌ها در حال بالا رفتن هستی در برخی مواقع به عمق خاک‌ها فرو می‌روی و روی ماسه‌ها گرما و در عمق یک نوع خنکی را حس می‌کنی.

این روستا امکانات خوبی نیز برای اقامت گردشگران دارد ازجمله هتلی که در آخرین نقطه روستای بیاضه و در بلندای کویر واقع شده است، هتلی با نمایی زیبا و اتاقک‌هایی که می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود جلب کند، آب نما و نمایی از یک قنات در حیات این هتل و سالن پذیرایی زیبای آن به همراه ده اتاقی که در اطراف آن واقع شده است خود جذابیت‌های خاصی دارد...

 

گزارشی از خبرگزاری مهر

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک