کلاغ ها


+ صعودهای برون مرزی کاهش پیدا می کند

سرپرست فدراسیون کوه‌نوردی گفت: صعودهای برون مرزی ایران به دلیل افزایش نرخ ارز و مشکلات مالی، به نسبت سال گذشته کاهش پیدا خواهد کرد.

ˈمحمود شعاعیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: فصل جدید صعود به ارتفاعات بالای 6 هزار متر از اواسط اسفند ماه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده آغاز خواهد شد.

وی افزود: تیم های بسیاری از 6 ماه قبل برای صعود به قلل برون مرزی، آمادگی خود را به فدراسیون کوه‌نوردی اعلام کردند اما با توجه به افزایش نرخ ارز، تا کنون تعدادی از این تیم ها انصراف داده و به نظر می رسد بر تعداد تیم های منصرف شده افزوده شود.

سرپرست فدراسیون کوه‌نوردی اعلام کرد: هر شخص برای صعود به ارتفاعات بالای هفت هزار متر، علاوه بر هزینه سفر به کشور و خوراک باید بین 8 تا 15 هزار دلار برای فعالیت در این ارتفاعات هزینه کند.

وی افزود: تامین این هزینه ها با توجه به افزایش نرخ ارز برای گروه های کوه‌نوردی، کار سختی است و به همین دلیل انتظار می رود  صعودهای برون مرزی ایران در فصل پیش رو کاهش چشمگیری داشته باشد.

شعاعی اظهار کرد: متاسفانه فدراسیون کوه‌نوردی نیز به دلیل کمبود بودجه، توانایی حمایت از تیم های اعزامی را ندارد و از این رو تیم ها برای تامین هزینه های خود باید به فکر رایزنی با شرکت های خصوصی و نهادهای دولتی باشند.

 

ایرنا

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک