کلاغ ها


+ انجمن کوه نوردان: مجمع قانونی با حضور یا عدم حضور اعضا ؟!

 

به عباس ثابتیان رئیس هیئت مدیره انجمن کوه‌نوردان

با سلام و احترام

 

آگهی مجمع عمومی نوبت اول انجمن کوه‌نوردان که به تازه‌گی در سایت انجمن منتشر شده است حاوی نکته‌ی مبهم و در عین حال عجیبی است. در قسمت توضیح نوشته شده :

"عدم حضور کسانی که  در یک سال گذشته حق عضویت نپرداخته‌اند ، مجمع را از رسمیت نمی‌اندازد . "

در حالی که در اساسنامه انجمن به شکلی روشن و شفاف برای رسمیت جلسه‌ی نوبت اول مجمع عمومی عادی به "حضور" نصف به اضافه‌ی یک اعضا تاکید شده است ، لازم است توضیح دهید که چگونه و با چه منطق و استدلالی مجمع می تواند با  "عدم حضور" اعضایی که حق عضویت خود را پرداخت نکرده‌اند رسمیت داشته باشد‌؟!

 

به نظر می‌رسد برگزاری مجمع عمومی با اعلام  " عدم حضور ...مجمع را از رسمیت نمی‌اندازد" تصمیمی خلاف اساسنامه ، غیرقانونی و اشتباه باشد .

 

و ضمنا ... جناب ثابتیان عزیز ، در جریان تعلیق چند ماهه‌ی فعالیت‌های انجمن ، کلمه‌ای که بارها و بارها برایمان تکرار شد و شنیدیم مردم‌نهاد بود . و این که انجمن کوه‌نوردان را باید سازمانی مردم‌نهاد بدانیم.  بسیار خوب ... آیا اکنون می‌توان از مدیران این سازمان مردم‌نهاد درخواست  کرد که به شکلی ساده و روشن و شفاف و صادقانه به مردم بگویند که در حال حاضر تعداد اعضای رسمی و قانونی این تشکل چند نفر است؟  به نظر می‌رسد اگر انجمن کوه‌نوردان را یک نهاد امنیتی فوق محرمانه نمی‌دانید ، ترسیم واقعیت تشکیلاتی انجمن و ارائه‌ی آمارهای درست نباید برایتان کار دشواری باشد. لطفا به مردم بگویید تعداد اعضای رسمی و قانونی این تشکل مردم نهاد در حال حاضر (سال 91 ) چند نفر است؟

 

 

پی نوشت :

_ پاسخ عباس ثابتیان را در وبلاگ شخصی او " آرام کوه " بخوانید .

_ و با تشکر و سپاس فراوان از ایشان برای احساس مسئولیت در  ارائه ی توضیح و پاسخ گویی.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک