کلاغ ها


+ گردشگری ورزشی: کوه نوردی و ساحل پیمائی در چابهار

دومین برنامه گردشگری "ساحل پیمایی و مریخ نوردی" روز پنجشنبه با حضور 115 گردشگر و ورزشکار از سراسر کشور در شهرستان ساحلی چابهار آغاز شد.

این برنامه که در قالب 'گردشگری ورزشی' تعریف می شود به منظور ساحل نوردی و کوه نوردی از سواحل دریایی عمان شروع شده و تا محل کوه های مریخی یا مینیاتوری چابهار ادامه می یابد.  دبیر ستاد این همایش و رییس اداره ورزش و جوانان چابهار در این خصوص گفت: گردشگران در این برنامه بیش از 20 کیلومتر از 50 کیلومتر مسافت اصلی را پیاده از کناره سواحل دریای عمان به سمت کوه های مریخی چابهار طی می کنند. وی ادامه داد: 115 علاقه مند به گردشگری ورزشی از سراسر کشور در این همایش حضور دارند.

رییس اداره ورزش و جوانان چابهار گفت: جذب گردشگر ورزشی در منطقه که اشتغال و درآمدزایی را به دنبال خواهد داشت از جمله اهداف برگزاری این برنامه است. وی جذب سرمایه گذاران و معرفی فرصت های سرمایه گذاری به ویژه در بخش زیرساخت های گردشگری ورزشی و ارتقا شاخص های امنیتی شهرستان را که زمینه ساز حضور گردشگران است از دیگر اهداف این همایش عنوان کرد. 'کوه های مینیاتوری' که به آن مریخی نیز گفته می شود از جمله جاذبه های دیدنی چابهار می باشد که گردشگران زیادی را از داخل و خارج کشور جذب خود کرده است.

 

ایرنا

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٤ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک