کلاغ ها


+ ییلاق‌های بکر ماسال چشم‌‌انتظار گردشگران نوروزی

ماسال با طبیعت بکر، ییلاق‌های باشکوه، جنگل و مراتع چشم‌نواز و سحر‌انگیز محور صنعت گردشگری و اکوتوریسم گیلان محسوب می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از ماسال، این شهرستان در شمال غربی گیلان در جنوب غربی تالش قرار دارد و آخرین شهرستان استان محسوب می‌شود. ماسال از نظر ناهمواری‌ها از سه ناحیه جلگه‌ای، کوهپایه‌ای و کوهستانی تشکیل یافته و مهم‌ترین ارتفاعات آن تورشوم، شاه معلم، ریس‌بند بوده و دارای رودهای مهم ارس‌نیک، دران‌بر و میله‌سراست. آب و هوای این منطقه به دلیل کوهستانی بودن دارای زمستان‌های با درصد رطوبت بیشتر از 75 درصد است که بیشترین رطوبت در شهریور ماه مشاهده می‌شود.

فرماندار ماسال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ماسال که سابقا جزئی از منطقه وسیع تالش بود در سال 76 مستقل و به شهرستان تبدیل شد و اکنون دارای دو بخش مرکزی و شاندرمن، چهار دهستان شامل شاندرمن، شیخ‌نشین، حومه و ماسال و نیز 98 آبادی ‌است. رضا جوادپور، ماسال را دارای جاذبه‌های تاریخی‌گردشگری نامید و اذعان کرد: ماسال دارای ییلاق‌های خندیله، تلارگاه خشک دریا، شنبه‌راه، اسپی‌دشت، واشیار، اولسبلنگاه، سیفی، مولومه‌بند و... است.

وی افزود: منطقه باستانی ماسال اسبه‌ریسه با غارها و صخره‌های بلند یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی‌گردشگری ماسال است.

 

خبرگزاری فارس

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۱ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک