کلاغ ها


+ دالاهو: شکوه تاریخ و طبیعت

شهرستان دالاهو با مساحت یک هزار و 930 کیلو مترمربع، در غرب استان کرمانشاه واقع شده است و از شمال به جوانرود و ثلاث باباجانی، از غرب به سرپل ذهاب، از جنوب غربی به گیلانغرب، از شرق و جنوب شرقی به اسلام آباد غرب و از شمال شرق به کرمانشاه محدود می شود.

 

مهمترین ارتفاعات منطقه کوهستانی دالاهو کوه نوا است که آب و هوای معتدل و سرد کوهستانی را برای این منطقه به ارمغان آورده است، مهمترین رودخانه‌های شهرستان دالاهو رودخانه کرند است و از دیگر رودخانه های آن می‌توان به زمکان، هورو و بریشاه اشاره کرد.

 

شهرستان دالاهو دارای روستاهایی با طبیعت بکر و بهشتی است که از میان آنها می‌توان به روستای دیدنی ˈشالانˈ اشاره کرد که همواره پذیرای گردشگران بسیاری است.

 

فرماندار دالاهو در خصوص جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی  این شهرستان گفت: از جمله این جاذبه های گردشگری می توان به روستای سرخه دیزه باقیمانده از روزگار ساسانیان اشاره کرد که در آن بقایای قلعه عظیمی به جا مانده که از قلوه سنگ و ملاط ساخته شده است. به گفته ی وی وجود ایوان مسقفی بنام تاق گرا که در دروازه کوهسار زاگرس  و گردنه گِل سیاه در تنگه پاتاق قرار دارد از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر است ... 

 

ایرنا

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها:
comment نظرات () لینک