کلاغ ها


+ شصدمین (!!) سال تاسیس و پیام نوروزی مدیر عامل ...

 

پیام نوروزی مدیر عامل باشگاه دماوند ، حاوی تبریک شصدمین (!!) سال تاسیس و فرا رسیدن سال نو  و کلی چیزهای دیگر (!) ،  در سایت رسمی این تشکل منتشر شده است:

" از آنجا که شصدمین سال تأسیس باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند مصادف سال نو گشته، بسی خرسندیم که صمیمانه­ترین تبریکات با بهترین شادباش­های نوروزی و آرزوی بهروزی برای هر ایرانی و جامعه کوه نوردی به همراه شکفتن گلها در صحن سبز چمنها با شادی و مهرورزی و همدلی در کنار طبیعت بی­نظیرمان از سخاوت کوه دماوند گرفته تا رقص زیبای گندمزارهای تایباد و  سواحل نیلگون خلیج فارس به آئینی که از خرد ایرانی متبلور گشته و فروغش جاودانگی، نیکی، پاکی، آبادانی و زدودن پلیدیهاست، و از این منظر آینده را بر پایه­های تجربه و دانش و اخلاق بنا نهادن بی­گمان فردای روشن از آن ملتی است که چراغهای دیروزش بی فروغ نگشته و با پشتوانه چنین میراثی از گذشته­گان با فرهنگی استوار از ارزشها تا بدین منوال نسل فردا در بنای کاخ رفیع آینده خویش بکار گیرد... در یک دو دهه گذشته شاهد رخدادهایی بوده­ایم که به جای آسیب­شناسی از آن به دیگر رویکردهای منفی اعم از تخریب، حذف، انتشار خبرهای غلط و تشتت آور سیطره و درخشش وسعت وجودی باورهای نهفته در این ورزش را به مخاطره انداخته که این امر برخلاف آئین خردورزی که به آن اشاه شد استنباط می­گردد. اما با درایت و مسئولیتی که از بزرگان و روندگان این ورزش سراغ است با ایجاد برپایی سمینارها و همایشها نتایج قابل قبولی به دور از اغراض شخصی به­دست خواهد آمد. چراکه برای پیشرفت هر فرهنگی و دانشی بدون برخوردهای فکری و بازگشودن نظرهای گوناگون برای سنجش و داوری و ترقی در آن عرصه امکان پذیر نیست. ازآنجا که شاهد علاقه­مندی اقشار مختلف جامعه نسبت به این ورزش هستیم جا دارد با به­کار گیری دانش و تجربه در این خصوص و ضابطه­مند کردن آن در جامعه کوهنوردی به نظر راهی است برای بهبود چالشها و پایداری باورها در این ورزش.‌ زیرا تأثیر گذارترین منش والای انسانی در محیط پاک کوهستان انسان خردمند بدستمی­آورد که برای رهپویان مسئولیت­پذیر این ورزش جای تأمل و تعامل بیشتر است"

 

متن کامل را در سایت باشگاه دماوند بخوانید

 

 

 

_  پیام نوروزی می‌تواند ساده‌تر و صمیمانه‌تر ... و البته با احساس مسئولیت بیشتر نسبت به زبان فارسی ... نیز نوشته شود . باور بفرمائید در یک پیام نوروزی، لزومی ندارد بخواهیم نسبت به هر چیز موجود در کائنات، اعلام نظر و موضع‌گیری داشته باشیم!!

 

_ شصدمین (!!) سال تاسیس باشگاه دماوند را به مدیر عامل محترم تبریک می گوئیم.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ فروردین ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک