کلاغ ها


+ ثبت دمای 71 درجه ای در کویر لوت

در آخرین لیستی که ناسا پس از بررسی ماهواره‌هایش منتشر کرده است، برای کویر لوت در استان کرمان و منطقه گندم بریان و یا همان دشت سوخته رسما دمای 71 درجه را ثبت کرده است .

 

منطقه گندم بریان به یکی از گرم‌ترین مناطق زمین شهرت یافته است اما تاکنون و متاسفانه اقدامی در راستای ثبت رسمی دمای این منطقه از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام نشده است و در حقیقت ثبت دمای این منطقه تاکنون به وسیله مسئولان محلی، گردشگران و برخی از گروه‌های تحقیقاتی دانشگاهی ثبت شده است.

 

در آخرین لیستی که ناسا پس از بررسی ماهواره‌هایش منتشر کرده است، برای کویر لوت در استان کرمان و منطقه گندم بریان و یا همان دشت سوخته رسما دمای 71 درجه را ثبت کرده است و در صدر این لیست قرار گرفته است. این درحالی است که تاکنون هیچ اقدامی در راستای ثبت ملی این منطقه نیز صورت نگرفته است و گردشگری در این منطقه که می‌تواند رونق بین المللی داشته باشد در زیر پرده‌ای از هراس گردشگران برای حضور در این منطقه به صورت موردی و مقطعی صورت می‌گیرد.

 

قطب گرمای زمین در حالی در بی‌خبری پنهان شده است که کویر شهداد به دلیل شرایط خاص منطقه‌ای می تواند در محور گردشگری استان کرمان جایگاه بدون انکاری داشته باشد. وجود پیست اسکی، ارتفاعات سیرچ، آبگرم جوشان، دره زیبای سیرچ، شهر تاریخی شهداد، شهر کوتوله‌ها و به ویژه شهر طبیعی و زیبای کلوت‌های کویر که به عنوان یکی از عجایب گردشگری کرمان شهرت یافته است درکنار این منطقه می‌تواند روزگاری پر رونق را در گردشگری استان کرمان ایجاد کند...

 

مهر

عکس: فرامرز نصیری

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک