کلاغ ها


+ پیشنهاد سفر : باغ لاله های گچسر

 

تا سده های پیشین اصفهان صاحب بزرگترین باغ های لاله ایران و جهان بود ، در 30 سال اخیر باغ لاله های گچسر تبدیل به یکی از جذابیت های اطراف تهران و کرج شده است و در کیلومتر 52 جاده معروف کرج به چالوس، 25 کیلومتر بعد از سد امیرکبیر، روستای گرماب از توابع آسارا قرار دارد.

در باغ گل لاله گچسر که در سال 1360 توسط مرحوم اللهیار غلامی، پایه گذاری شده، امروز بیش از 32 نوع لاله به تعداد یک میلیون پیاز گل پرورش داده می شود.

زمان بازدید از این باغ و جشنواره گل لاله، معمولا اوایل و اواسط اردیبهشت ماه است که البته سرما یا گرمای زودرس در شروع و اتمام دوره آن تاثیر می گذارد.

گل لاله هایی که در این باغ وجود دارد شامل انواع متنوعی از جمله ستاره ای، حاشیه دار، پرگلبرگ، جامی، فنجانی و قدحی در رنگ های زرد، قرمز، نارنجی،ارغوانی و صورتی است.

این باغ که در مساحتی نزدیک به 10 هزارمتر 32 گونه از 1400 گونه لاله را در معرض نمایش می گذارد، نمونه کوچکی از باغ لاله کوکن هولف هلند است باغی 10 هزار هکتاری که یکی از بزرگترین لاله های جهان است.

زمان گل دهی باغ لاله های گچسر تقریبا همزمان با لاله های هلند یعنی در ماه اردیبهشت و اوایل خرداد است.

بازدید از این باغ رایگان بوده و محدودیت خاصی از نظر رسیدن به مقصد ندارد، هر بازدید کننده علاقمندی می تواند از زیبایی های این باغ که در محیطی در دسترس قرار دارد لذت ببرد.

 

 

خبرگزاری میراث فرهنگی

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک