کلاغ ها


+ زنگ خطر برای انجمن کوه نوردان ایران!

 

_ مجمع عمومی نوبت دوم انجمن کوه‌نوردان روز چهارشنبه 18 اردیبهشت برای انتخاب اعضای جدید هیئت‌مدیره برگزار خواهد شد . این مجمع با  حضور هر تعداد عضو رسمیت خواهد داشت.

 

_ لیست نامزدهای هیئت مدیره که در وبلاگ آرام کوه منتشر شده است نشان‌دهنده‌ی خیز بلند باشگاه‌های تهرانی برای قرار گرفتن در مرکز تصمیم‌گیری این تشکل است . در این لیست ، تشخیص گونه‌ای آرایش  مهره‌ها و هماهنگی برای قبضه‌ی مدیریت  انجمن کار چندان دشواری نیست !!

عماد قهرمانیان

افسر شاندیز - باشگاه کوه‌نوردان آرش

فاطمه زندحبیبی

سیامک شایان‌پور - باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند 

محمدتقی بهره ور

ارژنگ محسنی - نماینده‌ی انجمن در اسلام‌ شهر

محمد نوری - باشگاه کوه‌نوردان آرش

علی‌رضا حاصلی مشهدی - باشگاه کوه‌نوردی اسپیلت

اسماییل رضایی - باشگاه کوه‌نوردان آرش

عزت عمرانی

بهزاد ترکاشوند - کاندیدای بازرسی - باشگاه کوه‌نوردان آرش

 

تبدیل انجمن کوه‌نوردان به اتحادیه‌ی باشگاه‌ها ، برنامه‌ای بود که  پیشترها نیز توسط ذبیح اله حمیدی ( سرپرست باشگاه اسپیلت تهران ) به صورتی کاملا جدی دنبال می‌شد و اساسا وی با همین هدف و انگیزه وارد هیئت مدیره‌ی انجمن شد که با  توجه به  آرایش و توازن نیروها در هیئت مدیره نتوانست در پیشبرد مقاصدش موفق باشد .

 

_ اکنون و برای یک باردیگر ، نظر مدیران باشگاه‌های تهرانی به انجمن کوه‌نوردان و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های آن برای تامین منافع باشگاه‌ها جلب شده است . آن‌چه  در رزومه‌ی تبلیغاتی یکی از نامزدهای هیئت‌مدیره یعنی  سیامک شایان‌پور ( اینجا ) آمده است به روشنی استراتژی برنامه‌ریزی شده توسط مدیران باشگاه‌های تهرانی را نشان می‌دهد :

"دعوت کننده از باشگاه‌ها و گروه‌های کوه‌نوردی شهر تهران برای ایجاد تشکل اتحادیه باشگاه‌ها و گروه‌های کوه‌نوردی که در ادامه به تصویب اساسنامه اتحادیه و توافق فعالیت در چهارچوب فعالیت انجمن کوه‌نوردان ایران انجامید ... "

جالب نیست؟! خودشان نشسته‌اند و بریده‌اند و دوخته‌اند ... و به توافق  فعالیت در چهارچوب انجمن کوه‌نوردان رسیده‌اند !! و  ببینیم این فعالیت قرار است چه اهدافی را دنبال کند :

"برنامه‌های پیشنهادی برای فعالیت انجمن کوه‌نوردان ایران : ایفای نقش راهبری تلاش های باشگاه‌ها و گروه‌های ورزش‌های کوهستان و صعودهای ورزشی ایران با برپایی " اتحادیه گروه‌ها و باشگاه‌های ورزش‌های کوهستان " به گونه‌ای که به بالا بردن سهم اقتصادی و فنی آنان بینجامد ... "

جمله‌ی آخر متن بالا را لطفا یک بار دیگر بخوانید. بالابردن سهم اقتصادی باشگاه‌ها را می‌گویم . خنده‌دار نیست؟!  قرار است انجمن کوه‌نوردان به محلی برای تامین منافع اقتصادی باشگاه‌ها تبدیل شود!! 

 

 _ برنامه و خوابی که مدیران باشگاه های تهرانی برای انجمن کوه نوردان دیده اند فقط و فقط بر زمینه ای از انفعال و بی تفاوتی اعضای انجمن امکان تحقق خواهد داشت . زمینه ای که با توجه به شرایط فعلی ،در بهترین شکل ممکن خود دیده می شود !!

 

_ شاید فقط حضور فعال و موثر اعضای دفاتر شهرستان‌های انجمن در این مجمعی که با هر تعداد شرکت‌کننده می‌تواند انتخابات هیئت مدیره داشته باشد و حضور پرتعداد آنان در مرکز تصمیم‌گیری و مدیریت  بتواند از استحاله‌ی این تشکل جلوگیری کند.

 

_ تبدیل انجمن کوه‌نوردان  از نهادی که طبق اساسنامه‌اش می‌کوشید " نماینده‌ی علایق و خواسته‌های مشترک کوه‌نوردان ایران "  باشد به محلی برای تامین منافع و بالا بردن سهم اقتصادی باشگاه‌های تهرانی ، به منزله‌ی تیر خلاصی خواهد بود بر پیکر نیمه جان و از نفس افتاده‌ی این تشکل مستقل در کوه‌نوردی ایران !

 

_ آیا امیدی وجود دارد؟!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک