کلاغ ها


+ هماهنگ نبودن با فدراسیون، داغدار شدن خانواده ها !!

 

"  رئیس فدراسیون کوه‌نوردی ایران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در کرمانشاه گفت:  فدراسیون کوه‌نوردی خانه همه کوه‌نوردان است، هر کس مراجعه کند از او استقبال می‌شود همان طور که تا به حال این اتفاق افتاده است.

محمود شعاعی با بیان اینکه انجام صعودهای 8هزار متری هزینه‌های سنگینی را به همراه دارد، تصریح کرد: طبیعی و بدیهی است که فدراسیون نمی‌تواند از پس این هزینه‌ها برآید.

وی افزود: تابستان سال 83، قله کی‌تو، داوود خادم ـ تابستان سال 87، قله نانگاپاربات، سامان نعمتی ـ بهار سال 89،قله دائولاگیری، مهدی اعتمادفر ـ بهار سال 90،قله  ماناسلو، عیسی میرشکاری ـ تابستان سال 90، قله گاشربروم دو، لیلا اسفندیاری ـ بهار سال 91، قله ماناسلو، جعفر ناصری ـ تابستان سال 91، قله مون‌بلان فرانسه، مهدی عمیدی،همه افرادی بودند که به سبب  هماهنگ نبودن با فدراسیون جان خود را از دست داده اند.

رئیس فدراسیون کوه‌نوردی خاطرنشان کرد: ملاک عمل کوه‌نوردان؛ تنها برافراشته شدن پرچم ایران بر فراز قلل نیست؛ باید دید چه هزینه‌ای در این راه پرداخته شده است و آیا نتیجه این حوادث جز این است که افراد به ظرفیت‌های واقعی خود شناخت نداشته و در این راه علاوه بر داغدارکردن خانواده‌ها، رشته کوه‌نوردی را دچار آسیب‌های فراوان کرده‌اند... این  مسئول اظهار کرد: نگاه ما به فرهنگ کوه‌نوردی و رسیدن به قله دچار باید بازنگری شود، صعود به هر قیمتی را باید کنار گذاشته و چشم‌های خود را به سوی واقعیت‌های جهان کوه‌نوردی باز کنیم... "

 

متن کامل را در سایت کوه نیوز بخوانید

 

 

 

 

 

 فکر می کنید چرا محمود شعاعی در این مصاحبه  به مرگ محمد اوراز و دکتر بهالو  که در حوادث برنامه‌های رسمی فدراسیون کوه‌نوردی  و در نتیجه‌ی فرهنگ غلط و  اصرار سرپرستان رسمی و تعیین شده برای صعود به هر قیمتی جان خود را از دست دادند اشاره‌ای نکرده است ؟!

 

مرگ تلخ و تراژیک آنان در عین هماهنگ بودن با فدراسیون و در برنامه‌های رسمی این نهاد رقم خورده است . آیا داغدار شدن خانواده‌ها و آسیب‌های فراوان به رشته‌ی کوه‌نوردی فقط شامل کوه‌نوردان آزاد می‌شود ؟!

 

 

 

  

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک