کلاغ ها


+ درخواست کوه نوردان از روسیه برای کمک به خروج آنها از پاکستان

رئیس فدراسیون کوه‌نوردی روسیه روز یکشنبه اعلام کرد ساعاتی پس از حمله خونبار شبه نظامیان طالبان در پاکستان ، گروهی از کوه‌نوردان از روسیه خواسته‌اند تا آنها را از این کشور خارج کند. الکسی اوچینیکوف افزود با وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه تماس گرفته ایم و قرار است همتایان ما از کشورهای اوکراین ، گرجستان و لیتوانی از وزارت امور خارجه روسیه و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور بخواهند تا بازماندگان و اجساد این حمله را از پاکستان خارج کنند.


شبه نظامیان طالبان که اونیفورم پلیس بر تن داشتند بامداد یکشنبه ده گردشگر خارجی را در شمال پاکستان کشتند.


بی بی سی اعلام کرد پنج اوکراینی ، سه چینی و یک تبعه لیتوانی در این حمله کشته شده اند اما دیپلمات های لیتوانی این گزارش را تایید نکرده اند. بنا بر اطلاعاتی که در اختیار فدراسیون کوه‌نوردی روسیه قرار گرفته است هیچ تبعه روس در این حمله کشته نشده است.


به گزارش خبرگزاری ریانووستی از مسکو  ، رئیس فدراسیون کوه‌نوردی روسیه اعلام کرد یک تبعه لیتوانی ، تعدادی اوکراینی و چند تن از افرادی که تابعیت آنها نامشخص است در حمله روز گذشته کشته شدند. وی افزود احتمال می رود دو تبعه گرجی نیز در این حمله زخمی شده باشند اما سرنوشت آنها نامعلوم است. اوچینبکوف خاطر نشان کرد تیم کوه نوردی روسیه مستقر در پاکستان گزارش های اولیه در خصوص کشته شدن یک تبعه روس را هنوز تایید نکرده است. وی گفت این تیم در تماسی تلفنی اعلام کرد به کوه نوردان روس آسیبی نرسیده است و قرار است از محل حمله تخلیه شوند.

 

واحد مرکزی خبر

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک