کلاغ ها


+ طالبان پاکستان: قتل عام نانگاپاربات کار جنود حفصه بود

رسانه های غربی به نقل از طالبان پاکستان اعلام کردند که ۱۰ کوه نورد تبعه آمریکا، چین، اوکراین، اسلواکی، لیتوانی، و نپال که در شمال پاکستان کشته شدند، توسط شاخه ای جدید از این گروه موسوم به جنود حفصه به قتل رسیده اند.

این گزارش ها حاکیست ، شبه نظامیان طالبان پاکستان می گویند که این شاخه جدید به منظور هدف قرار دادن خارجیان ایجاد شده است. طالبان پاکستان می گویند که این گروه که در رسانه های محلی از آن به نام جنود حفصه نام برده شده، به منظور انتقام گیری از حملات هواپیماهای بدون سرنشین در پاکستان تشکیل شده است.
طالبان پیشتر گفته بودند که حمله به ۱۰ کوه نورد در شمال پاکستان به تلافی قتل ولی الرحمن، معاون رهبر این گروه که در ماه مه، در حمله ی یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی کشته شد، صورت گرفته است.
این کوه نوردان در حمله طالبان در دامنه کوه نانگاپاربات کشته شدند و درمیان آنان یک تبعه پاکستان نیز بوده است. اگرچه این حمله در استراحت گاهی در دامنه کوه صورت گرفته اما با این حال ارتفاع آنجا بیش از ۴هزار متر بالاتر از سطح دریاست و به گفته خبرنگاران مهاجمان برای رسیدن به آنجا باید حداقل ۱۸ ساعت با پای پیاده و یا قاطر در راه بوده باشند.
بر اساس گزارش ها، حداقل ۱۵ مرد مسلح که یونیفورم نیروهای امنیتی محلی را بر تن داشتند در این حمله دست داشته اند.
رسانه های غربی اعلام کردند که ۳۶ نفر در ارتباط با این حمله دستگیر شده اند اما مقامات پاکستان اذعان دارند که مهره های اصلی سازمان دهنده این حمله همچنان آزاد هستند.

 

از رسانه ها

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک